Swiatzwierzat.pl
shih tzu w łóżku

facebook.com/Alison French.

Właścicielka 14-letniego shih-tzu zorganizowała dla niego ostatni spacer. Pożegnano go w przepiękny sposób

19 Października 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Shih tzu od lat zmagał się z nowotworem. Weterynarze nie mieli żadnych wątpliwości. Psu zostało maksymalnie kilka tygodni życia, w których trakcie bardzo by cierpiał. Właścicielka chciał, by ich ostatni wspólny dzień był perfekcyjny. Posta

Shih tzu przebywał pod opieką 57-letniej mieszkanki Wielkiej Brytanii od szczenięcych lat. Pupil był jej oczkiem w głowie. Starała się robić wszystko, co mogła, by był szczęśliwy. Gdy trzy lata temu dowiedziała się o chorobie nowotworowej, była załamana. Wiedziała, że pewnym momencie przyjdzie jej podjąć bardzo trudną decyzję o uśpieniu psa. Po 3 latach walki z rakiem stało się jasne, że 14-letnia suczka nie ma szans na wyzdrowienie. Jedynym, co można było dla niej zrobić, to ulżyć jej w cierpieniach. Mimo świadomości tego, że prawdopodobnie prędzej czy później będzie musiała pogodzić się ze stratą czworonoga, Alison French była zdruzgotana tą informacją.

Shih tzu wyszedł na ostatni spacer

Postanowiła zorganizować swojej suczce piękne pożegnanie. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się, jednak gdyby nie pomoc grupy nieznajomych. Kobieta zaplanowała dla swojego pupila spacer po plaży. Wiedziała jednak, że sama nie zdoła go zorganizować. Była niepełnosprawna, nie mogła samodzielnie poruszać się po piaszczystej nawierzchni. Postanowiła spróbować spytać o pomoc na jednej z lokalnych Facebookowych stron. Liczyła na to, że choć jednak osoba pomoże jej urzeczywistnić marzenie o ostatnim spacerze z wiernym shih tzu. Odzew przeszedł jej najśmielsze oczekiwania.

- Jestem niepełnosprawna, a Looby trafiła do mnie, kiedy była szczeniakiem. Naprawdę nie mam nikogo, kto mógłby mnie wesprzeć, więc napisałam na kilku lokalnych grupach, aby sprawdzić, czy ktoś może mi pomóc się z nią pożegnać – napisała w poście Alison French.

Pojawienie się choć jednej odpowiedzi uznałaby za ogromny powód do radości.

Wolontariusze pomogli jej pożegnać shih tzu

Zgłosiła się nie jedna, a ponad 30 osób, które wspólnie z nią zorganizowały piękne wydarzenie. Większość z nich zabrała swoje psy, które miały towarzyszyć suczce podczas jej ostatniej przechadzki. Po dniu spędzonym na plaży kobieta zawiozła swojego pupila na zabieg, gdzie pożegnała go po raz ostatni.

- Looby, byłaś dla mnie cudownym psem. Tak bardzo za tobą tęsknię. Teraz przynajmniej jesteś w niebie i nie odczuwasz już bólu. Poza tym możesz jeść tam, co tylko chcesz, ponieważ nie lubisz karmy dla psów -napisała w podsumowaniu wydarzenia.

Źródło: funzoo.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >