shih tzu w łóżku
Źródło: facebook.com/Alison French.

Właścicielka 14-letniego shih-tzu zorganizowała dla niego ostatni spacer. Pożegnano go w przepiękny sposób

19 Października 2020

Shih tzu od lat zmagał się z nowotworem. Weterynarze nie mieli żadnych wątpliwości. Psu zostało maksymalnie kilka tygodni życia, w których trakcie bardzo by cierpiał. Właścicielka chciał, by ich ostatni wspólny dzień był perfekcyjny. Postanowiła zorganizować dla niej spacer po plaży. Jako że była niepełnosprawna i nie miała nikogo, kto mógłby jej pomóc, nie stanowiło to prostego przedsięwzięcia.

Shih tzu przebywał pod opieką 57-letniej mieszkanki Wielkiej Brytanii od szczenięcych lat. Pupil był jej oczkiem w głowie. Starała się robić wszystko, co mogła, by był szczęśliwy. Gdy trzy lata temu dowiedziała się o chorobie nowotworowej, była załamana. Wiedziała, że pewnym momencie przyjdzie jej podjąć bardzo trudną decyzję o uśpieniu psa. Po 3 latach walki z rakiem stało się jasne, że 14-letnia suczka nie ma szans na wyzdrowienie. Jedynym, co można było dla niej zrobić, to ulżyć jej w cierpieniach. Mimo świadomości tego, że prawdopodobnie prędzej czy później będzie musiała pogodzić się ze stratą czworonoga, Alison French była zdruzgotana tą informacją.

Zaniedbany kundelek trafił do weterynarza w strasznym stanie. Niewyobrażalne, jak bardzo się zmienił w 3 miesiąceZaniedbany kundelek trafił do weterynarza w strasznym stanie. Niewyobrażalne, jak bardzo się zmienił w 3 miesiąceCzytaj dalej

Shih tzu wyszedł na ostatni spacer

Postanowiła zorganizować swojej suczce piękne pożegnanie. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się, jednak gdyby nie pomoc grupy nieznajomych. Kobieta zaplanowała dla swojego pupila spacer po plaży. Wiedziała jednak, że sama nie zdoła go zorganizować. Była niepełnosprawna, nie mogła samodzielnie poruszać się po piaszczystej nawierzchni. Postanowiła spróbować spytać o pomoc na jednej z lokalnych Facebookowych stron. Liczyła na to, że choć jednak osoba pomoże jej urzeczywistnić marzenie o ostatnim spacerze z wiernym shih tzu. Odzew przeszedł jej najśmielsze oczekiwania.

- Jestem niepełnosprawna, a Looby trafiła do mnie, kiedy była szczeniakiem. Naprawdę nie mam nikogo, kto mógłby mnie wesprzeć, więc napisałam na kilku lokalnych grupach, aby sprawdzić, czy ktoś może mi pomóc się z nią pożegnać – napisała w poście Alison French.

Pojawienie się choć jednej odpowiedzi uznałaby za ogromny powód do radości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
2. Owczarek niemiecki trzęsie się ze strachu, gdy ma wejść do klatki. Nie wiedział, co go czeka
3.Kocie przedszkole w poważnych tarapatach. Stadko mruczków błaga o pomoc, grozi im straszny los

Wolontariusze pomogli jej pożegnać shih tzu

Zgłosiła się nie jedna, a ponad 30 osób, które wspólnie z nią zorganizowały piękne wydarzenie. Większość z nich zabrała swoje psy, które miały towarzyszyć suczce podczas jej ostatniej przechadzki. Po dniu spędzonym na plaży kobieta zawiozła swojego pupila na zabieg, gdzie pożegnała go po raz ostatni.

- Looby, byłaś dla mnie cudownym psem. Tak bardzo za tobą tęsknię. Teraz przynajmniej jesteś w niebie i nie odczuwasz już bólu. Poza tym możesz jeść tam, co tylko chcesz, ponieważ nie lubisz karmy dla psów -napisała w podsumowaniu wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zmienia obostrzenia dla kierowców i pasażerów samochodów. Wielu z nas zapewne przypadną do gustu
  2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
  3. Sekret o Mateuszu z "Rolnik szuka żony" wyszedł na jaw. Żarty na bok, on naprawdę jest zakochany, ale co z Magdą?
  4. W kartonie znaleźli szczeniaka wraz z kartką. 12-letni właściciel wyjawił historię psa w rozpaczliwym liście
  5. Co zrobić, kiedy zaatakuje nas pies? Powinieneś wiedzieć
  6. Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstaną

Źródło: funzoo.pl

Następny artykuł