shih tzu
Źródło: pixabay.com/sylviesi

Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku

11 Września 2020

Shih tzu przechadzał się przed swoją posesją przy polnej drodze. Nagle obok zatrzymał się samochód, z którego wysiadł mężczyzna. Podszedł do psa i odwiązał z niego smycz, w którą był zaplątany. Kierowca czerwonego Golfa II rozejrzał się i zapakował zwierzę do swojego auta. Nagranie pozostawia jednak wiele wątpliwości co do przebiegu sytuacji. Właściciele oferują nagrodę za informację, które doprowadzą do odzyskania czworonoga.

Shih tzu to małe psy do towarzystwa. Wywodzą się z Chin, pierwsze wzmianki o tych czworonogach pochodzą z XVI wieku. Cesarz miał wtedy otrzymać jednego z nich od tybetańskiego dalajlamy. Od wieków zachwycają ludzi przede wszystkim swoim wyglądem. Występują w czterech wersjach umaszczenia, czarne, białe, łaciate i trzy kolorowe. Hodowcy najbardziej cenią sobie psy w łatki. Największą popularnością cieszą się czarne, o białych końcówkach łap i ogona, z ciekawym, przypominającym skierowaną w dół strzałkę wzorem na głowie.

Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasuUwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasuCzytaj dalej

Shih tzu zniknął sprzed własnej posesji

Sądząc z nagrania z monitoringu trudno wywnioskować, co właściwie miało miejsce. Dopiero w zestawieniu z faktem, że mężczyzna nie oddał psa do żadnego z okolicznych schronisk, lub nie skontaktował się z fundacją zajmującą się porzuconymi lub znalezionymi zwierzętami wskazuje na to, że doszło do kradzieży. Internauci jednak pytają, czemu pies z przypiętą smyczą, w którą był zaplątany chodził poza ogrodzonym obszarem. Wielu twierdzi, że samo zajęło by się psem, jeśli znalazłoby go w takim miejscu i stanie. Przypominamy jednak, że zwierzęcia nie możemy sobie przywłaszczyć. Właściwą reakcją jest w takiej sytuacji skontaktowanie się ze strażą miejską lub gminną bądź policją. Zazwyczaj pies przewożony jest wtedy do placówki opiekuńczej, z której mogą go odebrać właściciele.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę zostało uwięzione w płonącym domu. Znikąd nie było pomocy, nagle wydarzyła się wzruszająca rzecz
2. Myślały, że w pobliskich krzakach jęczy pies. Po sprawdzeniu natychmiast wezwały służby
3. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Właściciele szukają porwanego shih tzu

Właściciele shih tzu wystosowali apel do osób, które mogą posiadać informacje na temat ich pupila. Właścicielka napisała w tej sprawie do portalu oknonawagrowiec.pl w jej relacji czytamy także, że zwierzak miał 7 lat i był ulubieńcem jej syna.

Pana z auta, który zapakował psa do auta, a także osoby, które mogą znać auto, mężczyznę oraz osoby, które podróżowały w godzinach 12:45-13:15 trasą Bydgoszcz-Nakło przez Łochowo, Gorzeń, a mające wideorejestrator lub widziały opisane auto, prosimy o kontakt telefoniczny 669-106-046 lub kontakt z policją – apeluje pani Aleksandra, która prosi również osoby, które posiadają kamery przy trasie Nakło-Bydgoszcz przez Gorzeń o kontakt w celu ustalenia tablic rejestracyjnych.

O sprawie poinformowano policję. Na osoby, które będą w stanie pomóc shih tzu wrócić do domu czeka nagroda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
  2. Brakuje jeszcze kilku tysięcy złotych, a zostały ostatnie godziny. Ratujmy Truflę
  3. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  4. Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku
  5. Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideo
  6. Pracował w ogródku, nagle spojrzał w krzak i zamarł. Mówi o nim cała Polska

źródło: oknonawagrowiec.pl

Następny artykuł