shiba inu i chihuahua
Źródło: youtube.com/Pet On Tube

Shiba inu zaczepia zirytowaną chihuahuę. Po chwili maluch reaguje, nie da się powstrzymać śmiechu

6 Września 2020

Shiba inu prawdopodobnie chciał zmusić swojego mniejszego kolegę do zabawy, na którą tamten nie miał najmniejszej ochoty. Czworonóg ciągle dotykał drugiego zwierzaka łapą, choć wygląda jakby je głaskał - w rzeczywistości takie zachowanie w psim świecie uznawane za oznakę dominacji lub zaczepkę. Nic więc dziwnego, że zirytowany chihuahua w końcu nie wytrzymał. Całą sytuację możemy podziwiać na nagraniu udostępnionym na kanale Pet on Tube w serwisie Youtube.

Shiba Inu to rasa psa ceniona za swoją inteligencję. Wywodzące się z Japonii zwierzęta zachwycają swoim wyglądem. Mimo że wywodzą się z dalekiego wschodu, podbiły serca miłośników psów na całym świecie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że mają one skłonność do dominacji i bardzo mocny charakter. Wiele osób, które decyduje się na kupno tego czworonoga jest zdziwiona tym, że może on sprawiać duże problemy wychowawcze. Zdarza się, że nie dogaduje się on z innymi mieszkającymi w domu zwierzakami. Są czujne i nieufne wobec obcych, a ich przodkowie byli wykorzystywani jako psy stróżujące.

Owczarek niemiecki poznaje 2-tygodniowe kocięta. Jego zachowanie jest rozbrajająceOwczarek niemiecki poznaje 2-tygodniowe kocięta. Jego zachowanie jest rozbrajająceCzytaj dalej

Shiba Inu drażnił chihuahua

Widoczny na nagraniu zwierzak chce zmusić swojego drobnego kolegę do zabawy. Shiba wymaga w końcu wiele ruchu, uwielbia aktywność fizyczną. Chihuahua nie jest zachwycony uwagą, jaką poświęca mu drugi psiak. Choć niewielkich rozmiarów, te czworonogi także mogą zaskakiwać swoim temperamentem. Często wydają się nie zdawać sobie sprawy ze swojej wielkości. Rzadko kiedy ustępują innym psom. Wiele osób postrzega je jako zwierzaki nieśmiało wychylające się z torebki swojej pani. Zapominają jednak, że ta najmniejsza rasa psa wciąż posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla swojego gatunku. Nie ustępują pod żadnym względem swoim większym kolegom. Często, podobnie jak shiba inu przejawiają skłonności do dominowania w relacjach z innymi futrzakami. Potrafią postawić się nawet największym z nich. Mamy więc do czynienia ze spotkaniem dwóch psów o wybuchowym temperamencie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wolontariusze zdradzili sekrety schronisk. Skandal w Radysach to dopiero początek
2. Tragiczna niedziela w polskim mieście. Pożar wybuchł nagle, są ofiary
3.Tata pokazał psu noworodka. Gdy tylko chihuahua zobaczyła dziecko, zaczęła się niewiarygodnie zachowywać

Chihuahua zaskoczył shiba inu swoją reakcją

Na filmiku mały pies jest trącany łapą przez swojego przyjaciela. Takie zachowanie stanowi oczywistą zaczepkę w relacjach pomiędzy psami. Dobrze wychowany maluch stara się ignorować natręta. Wszystko jednak ma swoje granicę. Cierpliwość psiaka w końcu wyczerpała się, nie miał zamiaru dłużej tolerować zaczepek. Chihuahua, ku ogromnego zaskoczeniu shiba inu warknął i kłapnął zębami tuż przed nosem napastliwego czworonoga! Jego reakcja jest bezcenna. Zaskoczony pies prawie skończył na grzbiecie. Z podkulonym ogonem podbiegł do swojej właścicielki. Gdy drobny futrzak wystrzelił w jego stronę, był tak zdezorientowany, że nie wiedział jak się zachować. Odskoczył i odtańczył krótki lecz przezabawny taniec na dwóch łapach, próbując złapać równowagę. Chihuahua pokazał mu gdzie jego miejsce. Prawdopodobnie od tej pory shiba inu będzie dużo ostrożniejszy w swoich zaczepkach!

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu
  2. Pamiętacie Manuelę Michalak z „Big Brothera”? Jest nie do poznania, niewiarygodne, czym się teraz zajmuj
  3. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci
  6. Wracali do domu z wakacji. Zatrzymali się tylko na chwilę. Doszło do tragedii

źródło:youtube.com

Następny artykuł