Shar pei okrutny los
Źródło: facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Właściciel zgotował psu koszmar. Ratownicy wciąż nie mogą uwierzyć, poszukują złoczyńcy

17 Października 2020

Właściciel psa rasy shar pei z Wojcieszowa w województwie dolnośląskim jest poszukiwany! Zgotował swojemu psu istny koszmar, co widać gołym okiem. Kiedy zwierzę trafiło do ratowników, wszystkim łzy zebrały się do oczu. Czworonóg był w opłakanym stanie. Wciąż trwa walka o jego życie.

Rasa shar pei nie jest popularna i dobrze znana. Większość osób czworonogi tej rasy kojarzy jako molosy w typie mastifa, które mają pofałdowaną skórę. Choć zwierzaki nie wyglądają na groźne, to przed wiekami były traktowane jako psy bojowe. Dziś mówimy o nich, że są rasą rodzinną, nadają się do życia w bloku, ale potrzebują doświadczonego opiekuna. Shar pei bywają uparte, nie można im na za dużo pozwalać, bo potrafią "wejść na głowę". Jednak kiedy pies tej rasy trafił do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, w ogóle nie wyglądał jako bojowy przedstawiciel tego gatunku.

Karetka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny piesKaretka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny piesCzytaj dalej

Poszukiwany właściciel psa rasy shar pei

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podzielił się szczegółami ze wstrząsającej akcji.

- To koszmar. Prawdziwy festiwal ludzkiego okrucieństwa! Codziennie pod nasze skrzydła trafia kolejna ofiara bestialstwa zgotowanego przez człowieka. Szarpi został znaleziony w lesie w Wojcieszowie. Wygląda jak chodząca śmierć... Widzieliśmy wiele, ale ten pies... złość, żal, współczucie – nie da się czuć inaczej. To się po prostu nie mieści w głowie! Tym bardziej że ten psiak musiał mieć właściciela. Jest to rasowy shar pei... - zaczęli.

Dodali, że w trakcie podstawowych badań okazało się, że jelita psa są nienaturalnie poszerzone. Tam, gdzie powinny mieć one 1 cm szerokości, były powiększone o 500%!

- Dodatkowo przerażająca jest jego śmierdząca Brak apetytu, nudności, biegunka - to rzeczy, z którymi teraz walczymy. Psiak został skierowany do kliniki weterynaryjnej, gdzie przechodzi szereg dodatkowych badań. Jego stan to wynik nie tylko zagłodzenia, ale poważniejszej choroby przewodu pokarmowego, którą musimy zdiagnozować - czytamy.

Ratownicy poszukują sprawcy, właściciela rasowego shar pei, który zgotował mu piekło na ziemi!

DZISIAJ GRZEJE: 1.Ukryta kamera nagrała, co zwierzęta robią w nocy. Nikt się nie spodziewał
2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
3. Urodził się głuchy, szybko skradł serce swoim zachowaniem. Pies je łapkami jak człowiek, nie ma w nosie manier

Właściciel odnaleziony

[Aktualizacja] Poszukiwania właściciela zakończyły się sukcesem, ale wciąż nie wiadomo, co kierowało osobą, która doprowadziła psa do takiego stanu.

- Historia tego psiaka mam bardzo rozwojowy charakter - znamy już jego właścicieli. Jutro w szczegółach opiszemy wam, jak ludzie potrafią być perfidni - czytamy w komentarzu DIOZ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Karetka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny piesKaretka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny piesCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Ogromny husky i malutkie kociątko zbliżają się do siebie. Mogło się skończyć tylko jednym
  5. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  6. Banki alarmują, wzmożona aktywność oszustów. Tysiące zagrożonych klientów, znikają życiowe oszczędności

źródło: facebook

Następny artykuł