SFINKS
Źródło: instagram.com/jazzy.purrs/

Uratowany sfinks wiele w życiu przecierpiał, stracił oboje oczu. Nie przypomina żadnego innego kota

29 Września 2020

Sfinks wiele wycierpiał w swoim życiu, co znacznie odbiło się na jego wyglądzie. Przez problemy zdrowotne kociak nie przypomina żadnego innego zwierzaka. Biedaczek stracił oboje oczu, a dodatkowo brak sierści sprawia, że wygląda naprawdę wyjątkowo. Jego właścicielka zdradziła, co jest powodem jego nietypowej aparycji.

Sfinks o imieniu Jasper wiele przeszedł w życiu. Na szczęście trafił na najbardziej kochającą opiekunkę pod słońcem. Kelli, która otrzymała kota 11 lat temu, dba o niego, jak najlepiej potrafi, a oprócz tego uczyniła z niego prawdziwą gwiazdę sieci. Dzięki jej miłości i opiece Jasper sprawia wrażenie, jakby nie odczuwał aż tak bardzo swojej inności. A jest naprawdę wyjątkowym kotem.

Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularnościNiepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularnościCzytaj dalej

Jej sfinks ciężko zachorował

Jasper urodził się całkowicie zdrowy. Był pełnym energii kociakiem, który wielu nieco przerażał, a to ze względu na brak sierści. Sfinksy mają to do siebie, że albo się je kocha, albo panicznie się ich unika, jednak Kelli pokochała Jaspera od pierwszego wejrzenia, gdy otrzymała go na Gwiazdkę. Jej przyjaciele wzięli mruczka ze schroniska i myśleli, że kotek jest zdrowy. Niestety, to nie była prawda i sfinks musiał wiele w życiu wycierpieć. Wszystko przez przewlekłe wrzody rogówki, które poskutkowały ostrym zapaleniem oka. Weterynarze musieli podjąć drastyczną decyzję i najpierw usunęli kotu jedno z oczu. Jednak 5 lat później okazało się, że drugie również musi zostać usunięte i tak mruczek całkowicie stracił wzrok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ile kot ma żyć? Czy mit o 9 życiach jest prawdą?
2. Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3. Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymał

Sfinks stracił oczy

Choć właścicielka martwiła się, że pozbawiony zmysłu wzroku sfinks nie będzie już tym samym kotem, jej obawy się nie potwierdziły. Nie dość, że Jasper szybko przystosował się do życia bez oczu, to jeszcze pozostał tym samym, skorym do psot i zabaw kociakiem. Jego nowy wygląd, choć z początku może wydać się niepokojący, wcale nie sprawił, że ludzie bardziej się go bali. Wręcz przeciwnie - właścicielka uczyniła z Jaspera prawdziwą gwiazdę na Instagramie i TikToku. Jego wyjątkowy wygląd sprawił, że ludzie po prostu oszaleli na jego punkcie. Sami zobaczcie, widzieliście kiedyś takiego kota?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Znaleźli na ulicy maleńkiego kotka. Gdy dłużej mu się przyjrzeli, przetarli oczy ze zdumieniaZnaleźli na ulicy maleńkiego kotka. Gdy dłużej mu się przyjrzeli, przetarli oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Modelka została "nową twarzą polowań". Przez swoje zdjęcia z trofeami dostaje groźby śmierci
  4. Książe George otrzymał ząb rekina od Davida Attenborougha. Rząd Malty oniemiał, chce odzyskać skamielinę
  5. Znalazła najpiękniejszy sposób na upamiętnienie swojego zmarłego golden retrievera. Łzy same napływają do oczu
  6. Polska trafiła na czerwoną listę w kolejnym kraju. Sytuacja jest niepokojąca


źródło: today.com

Następny artykuł