zwierzęta w worku
Źródło: facebook.com/Ispca

Zostawili je na śmierć. 3 małe szczeniaki znaleziono w plastikowej torbie

28 Lipca 2020

Szczeniaki znaleziono w plastikowej torbie zawieszonej na drucie kolczastym u szczytu płotu. Maluchy pozostawiono tam na pewną śmierć. Psiaki nie miały nawet dwóch tygodni, nie powinno się ich zabierać od matki przez co najmniej 3 kolejne. Schronisko, fundacje oraz policja poszukują winnego tego bestialskiego czynu.

Szczeniaki uratował lokalny weterynarz z Dongel w Irlandii, zawiadomiony o znalezisku przez postronnego przechodnia. Mężczyzna, który przypadkowo natknął się na worek wiszący na płocie początkowo myślał, że w środku znajdują się kocięta. Pieski były tak małe, że istotnie można było się pomylić. Torbę z nimi zawieszono nad rwącym strumieniem, nawet gdyby pieskom udało się wyjść z torby, lub rozhuśtać ją na tyle by spadła, czekała na nie pewna śmierć. Ktoś, kto je porzucił nie chciał by ktokolwiek je znalazł.

Plażowicze nie posprzątali po sobie, pies pokusił się o resztki. Reakcja chłopca mówi wszystko, doszło do tragediiPlażowicze nie posprzątali po sobie, pies pokusił się o resztki. Reakcja chłopca mówi wszystko, doszło do tragediiCzytaj dalej

Szczeniaki trafiły do weterynarza

Trzy małe collie wymagały pilnej opieki medycznej. Cierpiały na hipoglikemię, były wyziębione, odwodnione i głodne. Podano im specjalną formułę imitującą mleko matki. I ogrzano. Zwierzęta trafiły pod opiekę ISPCA, organizacji prowadzącej irlandzkie schroniska i zajmującej się ochroną praw zwierząt.

- To niepokojące, że ktokolwiek mógł być tak okrutny i pozbawiony serca, by włożyć te trzy niewinne, malutkie szczeniaczki do plastikowego wora i zostawić je dyndające na drucie kolczastym nad rzeczką na pewną śmierć - stwierdził starszy inspektor ISPCA Kevin McGinley w oświadczeniu.

Swojego zdziwienia i oburzenia nie krył także mężczyzna, który uratował psiaki. Doktor Alexander Smyth był w szoku gdy dotarł na miejsce, w które wezwał go przechodzień.

DZISIAJ GRZEJE:1.Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci
3. Myślała, że uratowała kota bez ogona. Dopiero po kilku dniach poznała porażającą prawdę

-Znęcanie się, czy przyczynianie się do cierpienia zwierząt jest nie do zaakceptowania, zachęcamy każdego, kto ma jakiekolwiek informacji o przypadkach znęcania się, zaniedbania i innych wykroczeń, by od razu zgłaszały takie incydenty policji, by powstrzymać cierpienie zwierząt - powiedział weterynarz.

Psiaki trafiły pod opiekę ISPCA

Weterynarz przekazał psy specjalistycznej palcówce. Choć chciałby móc zrobić dla nich więcej, nie prowadzi schroniska. Mężczyzna zachęca do przekazywania dotacji na maluchy.

Szczeniaki radzą sobie dobrze, jednak będą potrzebować intensywnej opieki, jako że są bardzo młode i obecnie osierocone. Zespół ISPCA zapewni im tą opiekę przez najbliższe tygodnie - dodał w swoim oświadczeniu lekarz.

Gdy tylko zwierzaki podrosną na tyle by poradzić sobie samodzielnie, nie wymagając skomplikowanej, fachowej i kosztownej opieki trafią do adopcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wspólne wyjście na plażę to dla nich "obciach". Tysiące polskich kobiet przeżywa rozczarowanie

Źródło: wamiz.co.uk

Następny artykuł