zaklejony pascal
Źródło: youtube.com/Inside Edition

Nastolatkowie dotkliwie skrzywdzili szczeniaka, pokrywając go klejem. Zwierzę trzęsło się ze strachu, ledwo żyło

29 Lipca 2020

Szczeniak został złapany przez grupkę okrutnych nastolatków, którzy postanowili pokryć go całego klejem. Być może nie zdawali sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne może to być dla małego psiaka. Pascala trząsł się ze strachu, w miarę jak substancja na nim zastygała, tracił możliwość poruszania się. Warstwa sklejonego futra była tak gruba i ciasna, że odcinała dopływ krwi do jego kończyn.

Szczeniak miał piękną i długą sierść. Niestety, nastolatkowie w okrutny sposób potraktowali zwierzę, polewając je klejem, który zaczął szybko zastygać. Im mocniej pies się szamotał, tym więcej ziemi i odpadów przyczepiało się do kleju wykorzystywanego przemysłowo, którym oblali go chuligani. W końcu pokryty był tak grubą warstwą brudu, kleju i sierści, że nie mógł nawet rozprostować łap. W tym stanie oprawcy go porzucili...

Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesnaPuma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesnaCzytaj dalej

Szczeniaka znaleźli wolontariusze z fundacji ratującej zwierzęta

Ratownicy dotarli do niego dosłownie w ostatniej chwili. Gdyby męki psa trwały choć godzinę dłużej, zwierzęcia mogłoby nie udać się uratować. Gdy tylko zobaczyli psa wiedzieli, że jego stanu nie można bagatelizować. Od razu pojechali z nim do kliniki weterynaryjnej. Na miejscu zaczęto przebijać się przez warstwy brudu i zlepionej sierści, tak by dotrzeć do skóry zwierzaka. Niestety lekarze musieli zgolić całe jego futro. Inaczej mogłoby dojść do infekcji lub zakażeń, nie udałoby się też do końca doczyścić go z kleju. Szczeniak został ogolony do gołej skóry. W niektórych miejscach dostrzeżono obrażenia wyrządzone mu przez nastolatków, lub powstałe, gdy szamotał się, próbując zetrzeć z siebie substancje krępującą jego ruchy.

DZISIAJ GRZEJE:1.Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się dokładnie jak one

Pascal trafi do adopcji

Po tych przejściach pies pozostał dwa tygodnie na obserwacji w lecznicy dla zwierząt. Obecnie wolontariusze próbują upewnić się, że pies będzie w stanie na nowo zaufać człowiekowi i funkcjonować po oddaniu go do adopcji. Codziennie spędzają z nim wiele czasu, przyzwyczajając go do kontaktu z życzliwym człowiekiem, karmiąc go, mówiąc do niego i bawiąc się z nim. Pies szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji. Choć znajdował się o włos od tragedii, ostatecznie wyszedł z opresji bez trwałego uszczerbku na zdrowiu. Mimo, że przeszedł traumę, zdaniem osób zaangażowanych w jego sprawę, stanie się wiernym i przyjaznym towarzyszem dla osoby, która podejmie się opieki nad nim.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia
  2. Wśród 99 kotów ukrył się 1 pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Źródło:newsner.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł