schronisko
Źródło: unsplash/Sasha Sashina

Dramatyczna sytuacja schroniska Kundelek. Potrzeba domów tymczasowych, pracownicy chorują, nie ma kto zajmować się zwierzakami

24 Listopada 2020

Schronisko Kundelek w Rzeszowie apeluje o pomoc. W ostatnich dniach dochodzi do coraz większej liczby zachorowań pracowników, nie ma kto zajmować się zwierzakami. Schronisko prosi o zabranie kota lub psa, zaoferowanie mu nawet domu tymczasowego. Pomożesz?

Schronisko Kundelek zwróciło się do mieszkańców Rzeszowa i okolic z prośbą o pomoc. Sytuacja epidemiczna w kraju nie poprawia się, a co za tym idzie brakuje rąk do pracy. Zdarzało się, że na zmianie była tylko 1 osoba, która była w stanie zajmować się podopiecznymi. Jeśli wszyscy pracownicy nagle zachorują lub pójdą na kwarantannę nie będzie nikogo, kto mógłby wziąć zwierzaki na spacer czy dać im jeść.

Tak husky zareagował na słowa właścicieli. Kobieta miała mu wiele do powiedzeniaTak husky zareagował na słowa właścicieli. Kobieta miała mu wiele do powiedzeniaCzytaj dalej

Apel schroniska Kundelek o tymczasowe domy

- W związku z coraz bardziej niepokojącą sytuacją epidemiczną w rejonie i coraz liczniejszymi przypadkami izolacji i kwarantanny pośród znanych nam osób, obawiamy się, że jedynie kwestią czasu jest, aby pracownicy schroniska również trafili na kwarantannę. Oczywiście będziemy się starali, aby do tego nie doszło, jednak musimy przygotować siebie, a przede wszystkim naszych podopiecznych, na najgorsze. Zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o przyjęcie pod swój dach bezdomnego psa i kota ze schroniska Kundelek, jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo - piszą pracownicy schroniska na swoim Facebooku i stronie internetowej.

Dodają, że większość psów to seniorzy, którzy potrzebują ciepłego kąta, pełnej miski jedzenia i wody, spacerów lub ogródka do wybiegania. Niestety takie zwierzaki często ostatnie lata spędzają w schronisku. Wiele osób woli adoptować mniejsze i młodsze psy, niż te z przeszłością.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wiemy, co z psem, który po wypadku samochodowym konał w komórce. Działania lekarzy zasługują na uznanie
2. Polka ma 57 lat i 2 lata temu została fotomodelką. Sylwetki może pozazdrościć jej niejedna nastolatka
3. Pitbull poznał nowego kotka właścicielki. Reakcja psa powala. Nigdy nie słyszeliście czegoś podobnego

Brakuje rąk do pracy

W rzeszowskim przytulisku mieszka obecnie 110 psów i 60 kotów. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" do opieki nad zwierzakami potrzeba 3 osób na każdej zmianie, niestety zdarza się nie obsadzić grafiku.

– Jak jedna osoba ubędzie, to jest dramat, a mieliśmy już taką sytuację, że do opieki zdolna była tylko jedna osoba. Inne przebywały na zwolnieniach czy kwarantannie. W najtrudniejszym momencie z pracy przy zwierzętach wypadły cztery osoby. Taka sytuacja to jest niemal katastrofa – mówi Halina Derwisz, dyrektorka schroniska w rozmowie z "GW". - To ogrom pracy. Dodatkowo każde zwierzę musi być trzy, cztery razy dziennie wyprowadzane. Podkreślam, wyprowadzane zwierzę musi mieć kontakt z człowiekiem. Nie można go po prostu wypuścić na wybieg i pozostawić.

Kontakt w sprawie adopcji/domów tymczasowych 510 170 787 lub 17 742 11 09 w godzinach 10–17 lub sobota 10–14.

Wszystkie profile zwierzaków można znaleźć na stronie schroniska lub Facebooku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Obrazy swiatzwierzat.pl"Myślałem, że to owczarek lub husky". Mężczyzna uratował zwierzę, ale nie był to piesCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Wielka awantura z udziałem Polaków na pokładzie samolotu. Atakowali załogę i pasażerów. Na miejscu pojawiły się służby
  3. Usłyszała ciche miauczenie zza krzaków. Chwilę później jej oczom ukazał się najpiękniejszy kot na świecie
  4. Suczka nie przestawała lizać właścicielki po nosie. Próbowała ją ostrzec, wizyta u lekarza wyjawiła całą prawdę
  5. Mężczyzna wyrzucił kocięta z jadącego samochodu. "Po prostu chciał, by cierpiały"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Inżynierowie z Australii opracowali bioniczne oko. Niewiarygodne, jak wynalazek może przysłużyć się niewidomym

źródło: facebook i rzeszow.gazetawyborcza.pl

Następny artykuł