koty ze schroniska
Źródło: http://schronisko-torun.oinfo.pl/ fot. Anna Kleszcz

Toruń. Schronisko apeluje o pomoc. "Nie mamy ani jednej puszki karmy dla kotów"

26 Lipca 2020

Schronisko dla zwierząt w Toruniu boryka się z poważnymi problemami. Jak czytamy w udostępnionym przez pracowników poście na portalu Facebook, w związku z ogromną liczbą kociaków trafiających pod ich opiekę, placówka zmaga się z poważnymi brakami karmy dla przebywających na jej terenie czworonogów.

Do schroniska napływa coraz więcej kotów, podczas gdy adopcje utknęły w martwym punkcie. Być może po kwarantannowym boomie, gdy ludzie by zmniejszyć poczucie osamotnienia przygarniali lub kupowali zwierzęta, część z nich zostaje porzucona po zniesieniu restrykcji. Możemy jedynie spekulować odnośnie przyczyn takiego zjawiska. Jedno jest pewne. Sytuacja w schronisku jest dość dramatyczna. Pracownicy apelują o pomoc materialną, prosząc jedynie o podstawowe, niezbędne do opieki nad czworonogami produkty.

Kotek cały czas wpatruje się w opiekunkę. Bardzo przykry powódKotek cały czas wpatruje się w opiekunkę. Bardzo przykry powódCzytaj dalej

Schronisk apeluje o pomoc

Placówka podkreśla, że każda pomoc się liczy. Obecnie najbardziej brakuje karmy dla kociąt. W związku z dużą ilością zwierząt błąkających się po ulicach zapotrzebowanie na jedzenie stale rośnie. Finanse schroniska nie są w stanie pokryć wszystkich wydatków. W związku z tym apeluje o pomoc miłośników zwierząt, którym zależy na ich losie.

NIE MAMY ANI JEDNEJ PUSZKI DLA KOCIĄT ???????????? Jest dramat, kocie boom trwa w najlepsze, już teraz, na dzień dzisiejszy, przyjęliśmy o 50 kotów więcej niż w zeszłym roku o tej porze... Tylko 23 lipca przyjęliśmy 11 nowych kotów...❗️❗️❗️Zerknijcie zresztą w zakładkę "ostatnio przyjęte": http://schronisko-torun.oinfo.pl/index,adopcje,ostatnio,5,0… Jedzenie znika w zastraszającym tempie :( Najgorsze jednak jest to, że adopcje kotów kuleją, od kilku tygodni jest jakiś martwy punkt. Widzimy to nie tylko w naszym schronisku, ale w całym kocim środowisku :( Jak tak dalej pójdzie to liczba kotów w schronisku przewyższy liczbę psów :O

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji
2. 5 łatwych komend, których możesz nauczyć psa. Co pies powinien umieć robić?
3. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, gdy śpi

Brakuje najpotrzebniejszych artykułów

Brakuje także karmy dla psów oraz szelek, obroży i smyczy. Wesprzeć schronisko możemy przesyłając artykuły wymienione na liście przez pracowników, dokonując wpłat na konto placówki, jak i przygarniając któregoś ze zwierzaków znajdującego się na jej terenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Przytulasz się twarzą do zwierząt? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, skutki są porażające
  3. Wrocław. Zamknęła labradora w piwnicy. Na podwórko wypuściła kilka razy
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie

Źródło: schronisko-torun.info.pl

Następny artykuł