Schronisko i piesek
Źródło: unsplash/Markus Winkler

Coraz więcej adopcji w schronisku "Na Paluchu". Odnotowano najmniejszą liczbę zwierzaków w historii placówki

26 Czerwca 2020

Schronisko "Na Paluchu" odnotowało najmniejszą ilość zwierząt w historii placówki. Obecnie w przytulisku przebywa 366 psów oraz 66 kotów. Pomimo pandemii, coraz więcej osób adoptuje zwierzaki, boksy zaczynają być puste. Radosną wiadomością podzielił się w sieci prezydent Warszawy, jednocześnie deklarując przyjęcie poszkodowanych psów z Radys do schroniska.

Schronisko "Na Paluchu" przyjmie 100 bezdomnych psów z Radys, które były przetrzymywane w tragicznych warunkach. Propozycję złożył prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, a organizacje pro zwierzęce zgodziły się na nią. Idąc śladem propozycji kandydata na Prezydenta RP, 30 psów przyjmie również miasto Wrocław, a 20 czworonożnych przyjaciół trafi do Bydgoszczy. Jak poinformował Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta miasta Bydgoszcz być może do schroniska trafi nawet więcej zwierząt.

Schroniska pomagają Radysom

- W związku ze złą sytuacją w schronisku w Radysach zdecydowałem, że zaoferujemy przyjęcie 100 tamtejszych bezdomnych psów do Schroniska na Paluchu. Nasze schronisko ma ostatnio rekordowo małą liczbę podopiecznych, więc bez problemu znajdziemy miejsce dla potrzebujących zwierzaków - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

O schronisku w Radysach zrobiło się głośno kilka dni temu, jednak miejsce było owiane złą sławą od wielu lat. Zwierzęta przebywające w schronisku żyły w tragicznych warunkach, nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki weterynaryjnej, niekiedy wody czy pożywienia. Niedawna interwencja, w której zaangażowanych było kilkudziesięciu ratowników, policjantów, strażaków czy organizacji pro zwierzęcych pokazała skalę problemu. W Radysach znaleziono martwe psy, a te, które żyły znajdowały się na skraju życia i śmierci.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Radosław Majdan zapobiegł rodzinnej tragedii. Małgorzata Rozenek podzieliła się szczegółami zdarzenia
2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 90% osób nie potrafi go znaleźć

Właściciel schroniska, Zygmunt D. usłyszał zarzuty i trafił do trzymiesięcznego aresztu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beagle wąchał i lizał po nosie panią. Kobieta u lekarza poznała druzgocącą prawdę
  2. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  3. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie
  4. Uratowali golden retrievera przed tragicznym końcem. Nie spodziewali się sekretu, który skrywało zwierzę
  5. Wrocław. Wyrzucił szczenięta w worku do śmieci. Maluchy walczą o życie
  6. Labrador czuwał przy łóżku właściciela. Kiedy mężczyzna zmarł, pies nie chciał odejść. Poruszające zdjęcie

Źródła: twitter

Następny artykuł