wizualizacje schroniska
Źródło: facebook.com/PrezydentSzczecina

W Szczecinie powstanie nowoczesne schronisko. Będzie ogromne, rusza budowa

15 Listopada 2020

Schronisko, które już wkrótce stanie w Szczecinie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Właśnie zostały podpisane umowy, które były ostatnią formalnością przed rozpoczęciem budowy. Wszystko ma być gotowe już za 24 miesiące.

Schronisko ma powstać na prawie pięciohektarowej działce przy szczecińskiej ul. Południowej. Dopełniono już wszystkich formalności i ekipa nareszcie może wkroczyć na plac budowy. Będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce, w dodatku powierzchnia całego schroniska ma wynosić aż 2 tysiące metrów kwadratowych.

Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwiliGdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwiliCzytaj dalej

Powstaje schronisko w Szczecinie

W czwartek 12 listopada została podpisana umowa na budowę nowego schroniska dla zwierząt w Szczecinie. Placówka ma być jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Położony na działce przy ulicy Południowej parterowy budynek, ma być podzielony na kilka segmentów.

Pięć połączonych ze sobą pawilonów ma pełnić różne funkcje - osobno w dwóch pawilonach będą mieszkały psy i koty. Między pawilonami otwarte zostaną wybiegi, także każdy boks będzie miał własny, ogrodzony wybieg. Boksy mają być komfortowe i bezpieczne dla zwierząt. W pozostałych budynkach powstaną inne niezbędne do funkcjonowania schroniska miejsca.

- Oczywiście, w celu zapewnienia zwierzętom odpowiedniej opieki, na terenie schroniska znajdować się będą gabinety weterynaryjne oraz szpital z salą operacyjną - cytuje Paulinę Łątkę z Centrum Informacji Miasta se.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mama powiedziała córkom, że nie dostaną wymarzonego psa. Zapanowała histeria, wtedy ojciec zrobił niezwykłą rzecz
2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Nowe schronisko w Szczecinie

Schronisko pomieści około 80 psów i 60 kotów. Również odwiedzający będą mieli zapewnione warunki, dzięki którym łatwiej będzie podjąć decyzję o adopcji.

- [...] W schronisku znajdą się także pomieszczenia do spotkań ze zwierzętami, sale edukacyjne oraz ogólnodostępny wybieg z urządzeniami dla psów. Będzie też miejsce na biuro, pomieszczenia socjalne dla pracowników i wolontariuszy oraz magazyn czytamy wypowiedź Pauliny Łątki w se.pl.

Schronisko ma być gotowe do oddania za 24 miesiące. Jego wybudowanie będzie kosztowało ponad 15 milionów złotych, a podjęła się go wyłoniona w przetargu firma Adamietz Sp. z o.o.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezNiewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
  3. W opolskim pies rzucił się na ośmiolatkę. Przewieziono ją helikopterem do szpitala
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Otrzymała wymarzony prezent od dzieci. Kiedy starsza pani zmarła, jej syn wyznał poruszającą prawdę
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Ceny PlayStation 5 na polskich serwisach aukcyjnych zwalają z nóg. Nie do uwierzenia

źródła: SE.pl

Następny artykuł