kobieta i kotek
Źródło: facebook/Schronisko Na Paluchu

Apel Schroniska na Paluchu. Pilnie potrzebni są koci wolontariusze

14 Lipca 2020

Schronisko na Paluchu zwrócił się z prośbą o pomoc. Psów i kotów w boksach przybywa, a rąk do pracy jest coraz mniej. W ostatnim czasie w przytulisku powiększyła się liczba kotów! Czy znajdą się osoby, które zechcą pomóc w opiece nad zwierzętami?

Schronisko na Paluchu znajduje się w Warszawie, niedaleko Lotniska Chopina. Kilkanaście godzin temu zwróciło się z prośbą o pomoc, mianowicie potrzebni są koci wolontariusze. Niestety, liczba mruczków w przytulisku bardzo wzrosła. Potrzebne są osoby do opieki nad nimi. Schronisko zaznacza, że praca wolontariusza wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wymagana jest regularność i konsekwencja w działaniu. Czy znajdą się chętne osoby?

Robert Irwin został ugryziony przez węża. Zdjęciami pochwalił się w sieciRobert Irwin został ugryziony przez węża. Zdjęciami pochwalił się w sieciCzytaj dalej

Schronisko szuka wolontariuszy

Ile zwierząt obecnie przebywa w schronisku? Choć podczas pandemii wiele zwierząt znalazło kochające domy, to liczba psów i kotów nadal nie maleje. Niedawno, prezydent Warszawy zadeklarował przyjęcie 100 psów z Radys. Schronisko ma miejsce na przyjęcie zwierząt, jednak nie da się ukryć, że wszystkich bardziej cieszą puste boksy, niż te pełne. W końcu schroniska mają być przystanią dla czworonogów, a nie ich stałym domem. Żadne ze zwierząt nie zasługuje na życie w boksie.

W schronisku na Paluchu obecnie przebywa 480 psów i 103 koty. Kociąt jest 50 z czego wkrótce pojawią się na świecie kolejne młode (stan na 12.07.2020). Schronisko potrzebuje wolontariuszy do mruczków, których jest naprawdę sporo! Co będzie należało do obowiązków wolontariusza?

DZISIAJ GRZEJE: 1 .Ojciec zrobił pamiątkowe zdjęcie córce na wycieczce. Kiedy spojrzał na nie w domu, nie mógł uwierzyć
2. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

Do zadań wolontariuszy należą:

- czynności promocyjne m.in. pisanie ogłoszeń, doradztwo dla adoptujących w trakcie i po adopcji, udział w akcjach promocyjnych poza schroniskiem, promocja w mediach społecznościowych, przygotowywanie materiałów promocyjnych/informacyjnych, robienie zdjęć (dla chętnych);
- czynności socjalizacyjne m.in. praca z kotami lękliwymi, agresywnymi, w depresji;
- wspieranie opiekunów w pracach m.in. porządkowych (sprzątanie kuwet, misek, dezynfekcja sal i klatek), karmieniu;
- obserwacja kotów pod kątem wychwytywaniu problemów zdrowotnych i behawioralnych;
- przeprowadzenie wizyt po adopcyjnych.

Aby zostać wolontariuszem należy być gotowym do podjęcia pracy od zaraz! W schronisku należy być min. 3 razy w miesiącu na min. 4 godziny. Wolontariusz powinien umieć pracować w zespole, radzić sobie ze stresem, być osobą komunikatywną. Każdy powinien być chętny do nauki, w tym do poszerzania wiedzy o kotach we własnym zakresie.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń można przeczytaj TUTAJ. Czy znajdą się wśród naszych czytelników chętni do pracy z mruczkami?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
  3. Koń wpadł w nocy do studni. Rano na miejscu pojawili się strażacy oraz weterynarz
  4. Doda w pięknych słowach pożegnała swojego psiego przyjaciela. Nie żyje Bestia
  5. Stracił już nadzieję na powrót swojego przyjaciela. Husky odnajduje swojego pana po 7 latach
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: facebook, napaluchu.waw.pl

Następny artykuł