schronisko
Źródło: pixabay/Sasha Sashina

Schronisko w Gdańsku wstrzymuje adopcje w okresie świątecznym. "Ulegamy emocjom, później dochodzi do rozczarowań"

9 Grudnia 2020

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gdańsku "Promyk" wstrzymuje adopcje w okresie świątecznym. Zwierzaków nie będzie można adoptować w dniach od 19 grudnia do 4 stycznia. Placówka nie chce, aby zwierzę stało się prezentem świątecznym, a później znów powróciło do nich jako "nietrafiony podarunek". Czworonogi też mają uczucia i nie można się nimi bawić.

Pies pod choinkę? Zdecydowanie nie! Pracownicy schronisk nie godzą się na tego rodzaju podarunki i wstrzymują adopcję w okresie świątecznym. Chętni do przygarnięcia pupila mają na to cały rok, a okres Bożonarodzeniowy nie jest do tego najlepszy. Kiedy pierwsza radość minie, zwierzaki są często zwracane. Nie rozumieją, dlaczego ktoś znów je odsyła do boksów.

Zaśpiewała umierającej suczce ostatnią kołysankę. Wideo sprawia, że łzy same cisną się do oczuZaśpiewała umierającej suczce ostatnią kołysankę. Wideo sprawia, że łzy same cisną się do oczuCzytaj dalej

Schronisko Promyk wstrzymuje adopcje

- Święta Bożego Narodzenia oprócz tego, że kojarzą się jako święta rodzinne są też czasem wręczania prezentów. Niestety wciąż zdarza się, że na liście upominków znajduje się zwierzę, które przyniesione do domu okazuje się, że zamiast być radością i wspólną decyzją domowników staje się kłopotem i w rezultacie prędzej czy później trafia do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Czas przedświątecznej gorączki i przygotowań nie jest najlepszym momentem na przyjęcie nowego, czworonożnego domownika. Prace porządkowe, zakupy i związany z tymi czynnościami brak czasu, nie sprzyjają dobrej aklimatyzacji zwierzaka w nowym środowisku - mówi nam Grzegorz Zaleski ze schronisko "Promyk" w Gdańsku.

Zobacz także:Uznawane są za najpiękniejsze bliźniaczki świata. Ich widok zapiera dech w piersiach

Dodaje, że często po adopcji psa lub kota dochodzi do wielu rozczarować. Zwierzak nie spełnia oczekiwań nowych właścicieli i po okresie ekscytacji jest zwracany do przytuliska lub ląduje na ulicy!

- Mając na względzie dobro naszych podopiecznych postanowiliśmy zawiesić wydawanie naszych podopiecznych do domu w tym przedświątecznym czasie od 19 grudnia 2020 roku do 4 stycznia 2021 roku - zaznacza.

Zobacz także: Dlaczego koty ugniatają? Strach, błogostan, a może stres? Wiemy co, to oznacza

Teksty wybrane dla Ciebie:

Schroniska nie będą zamknięte dla odwiedzających. Chętni na zapoznanie się z czworonogiem w dalszym ciągu mogą szukać go w przytulisku i rozpocząć proces adopcyjny już teraz. Schronisko promyk czynne jest 7 dni w tygodniu, należy umówić się z pracownikami na wizytę pod nr tel. 58/522-37-80 w godz. 8:00 – 16:0

- Prosimy o zrozumienie, wyrozumiałość i uświadomienie sobie jak wiele takich żywych, niechcianych prezentów w okresie poświątecznym czeka na swoje nowe domy w polskich schroniskach! - kończy Zaleski.

Hasło - pies to nie prezent wspierają również polskie gwiazdy. Rozmowę z Moniką Janowską o tym, dlaczego nie należy adoptować zwierzaka w święta można przeczytać TUTAJ.

Warszawski hodowca najrzadszych psów świata dementuje plotki. Chodzi o cenę, Warszawski hodowca najrzadszych psów świata dementuje plotki. Chodzi o cenę, "Zaistniała pomyłka"Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: swiatzwierzat.pl

Następny artykuł