capone czekający na adopcje
Źródło: Ionia County Animal Shelter

Schronisko nareszcie puste. Ostatni adoptowany pokazał, co o tym myśli

4 Września 2020

Schronisko było już prawie puste. Pod jego opieką pozostał tylko jeden pies. Mieszaniec, o wyglądzie pitbulla o wdzięcznym imieniu Capone. Zwierzak znalazł się w schronisku po raz drugi. Wcześniej udało mu się znaleźć dom, nowi właściciele nie umieli sobie jednak z nim poradzić. Zwierzak wrócił do ośrodka, po tym jak zaatakował innego psa.

Schronisko dokładało wszelkich starań, by jego podopieczni znaleźli nowe domy. W kilka miesięcy osiągnęli prawie pełen sukces. Pod ich opieką pozostał jedynie starszy pitbull, bardzo mocno przywiązany do personelu. Po tym jak Capone został zwrócony pod ich opiekę, pies mocno podupadł psychicznie. Nie chciał jeść, nie opuszczał boksu, ciągle szukał kontaktu fizycznego z pracownikami schroniska. Bał się, że znów zostanie porzucony, nie chciał więc za bardzo oddalać się od personelu.

Kupił szczeniaka za ponad 2 tys. Straszne, co potem mu zrobiłKupił szczeniaka za ponad 2 tys. Straszne, co potem mu zrobiłCzytaj dalej

Schronisko było już prawie puste

Pracownicy podjęli się trudnego zadania znalezienia psu domu. Niestety ta rasa nie cieszącej się najlepszą reputacją. Problem był o tyle większy, że Capone był już dość starym zwierzakiem. Pracownicy opisali jego historię oraz sytuację w mediach społecznościowych oraz lokalnej gazecie. Pies był gotowy do adopcji i bardzo potrzebował nowego domu, w którym mógłby być spokojny o swój byt i cieszyć się z towarzystwa opiekunów, którzy nigdy go nie porzucą. Na jego szczęście nie musiał długo czekać. Jego drugi pobyt w schronisku trwał dwa miesiące. Choć dla psa w jego sytuacji, mogło się to wydawać strasznie długim okresem, zespół zajmujący się adopcjami w placówce może uznać tak szybkie znalezienie dla niego domu za ogromny sukces.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spaniel o oczach jak z bajki Disneya. Wystarczy jedno spojrzenie by oczarował każdego
2. Koszmar w centralnej Polsce, wielka akcja służb. Ludzie pilnie przewożeni do szpitali, trwa walka o życie
3. Odnaleziono kilkadziesiąt martwych i chorych królików w lesie. Dlaczego ktoś je wyrzucił?

Pies został adoptowany dzięki personelowi schroniska

Dzień po umieszczeniu w sieci ogłoszenia, w którym znalazł się opis przeżyć psa, z personelem skontaktowała się para, która zgłosiła chęć adoptowania biednego czworonoga po przejściach. Spełniali oni wszystkie warunki. W ich domu nie było żadnych innych zwierzaków, z którymi Capone mógłby się kłócić. Wydawali się być idealnymi opiekunami dla zwierzaka. Pracownicy schroniska wiedzieli jednak, że pitbull może być wybredny i nie zaufać od razu obcym osobom. Gdy para dotarła na miejsce okazało się, że przygotowali dla niego zawieszkę z imieniem i ich adresem. Byli pewni, że Capone będzie chciał z nimi zamieszkać. Mieli rację. Gdy tylko zbliżyli się do niego i przyklęknęli pies od razu rzucił się im w ramiona. Po powrocie do domu udostępnili zdjęcie szeroko uśmiechniętego zwierzaka, śpiącego na nowym posłaniu.

Ostatni pies ze schroniska znalazł nowy i kochający dom. Pokazał wszystkim, co teraz myśli. Schronisko w końcu było puste. Sukces!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  3. Pudelek urodził się z ludzką twarzą. Niewiarygodne, jak wygląda
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Carrefour wprowadza wielkie zmiany. Już wkrótce nie kupisz tam pewnego produktu
  6. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić

źródło: pawmygosh.co

Następny artykuł