pies wrócił do schroniska smutne
Źródło: facebook/KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Oddał pięknego psa po 3 dniach z powrotem do schroniska. Okropny powód, zwierzę nie zawiniło

3 Września 2020

Schronisko to nie jest idealny dom, jaki może sobie wymarzyć pies czy kot. Pracownicy oraz z pewnością zwierzęta mają nadzieję, że szybko opuszczą jego mury, choć dają tu jedzenie, wodę, zabierają do weterynarza czy na spacery. Niemniej jednak każdy zwierzak potrzebuje stałej opieki, a zamiast klatki wolałby mieszkać nawet w ciasnym, ale własnym mieszkaniu z opiekunem, który go kocha. Stąd kiedy jakiś zwierzak opuszcza mury, wszyscy mają nadzieję, że już nie wróci tu z powrotem. Niestety takie sytuacje mają miejsce...

Schronisko przez 2,5 roku gościło u siebie psiaka, który wabił Kimba. Zwierzę miało około 8 lat, z początku było lękliwe, jednak dzięki pomocy pracowników schroniska i wolontariuszy przeistoczyło się w oddanego, żądnego uwagi i spacerów czworonożnego przyjaciela. Kimba marzył o kochającym domu, osobie, która pokaże mu czym jest rodzina. Ku uciesze wolontariuszy zwierzę znalazło wymarzone miejsce, niestety radość nie trwało długo. Po 3 dniach od adopcji zwierzę "musiało" wrócić do boksu.

Suczka chodziła z gigantycznym guzem przez dwa lata. Nikt jej nie pomógł, teraz jest szansaSuczka chodziła z gigantycznym guzem przez dwa lata. Nikt jej nie pomógł, teraz jest szansaCzytaj dalej

Pies wrócił do schroniska po 3 dniach

- Wtorkowe popołudnie: trzeba jechać po psa - adoptowanego ze schroniska całe trzy dni wcześniej, w sobotę. Powód zwrotu? Agresja w stosunku do dzieci – stwierdzona z całą pewnością, w domu, w którym dzieci nie mieszkają. Człowiek, który adoptował psa bardzo żałuje i jest mu bardzo przykro, ale absolutnie nie może zaakceptować psa, który na widok dzieci ekscytuje się nadmiernie. W końcu ma młodszą siostrę, a samo jej zdjęcie na smartfonie wywołuje u psa agresję (sic!) - zrelacjonował na Facebooku inspektor Adam.

Dodał, że kiedy spojrzał na zwierzaka miał on najsmutniejsze spojrzenie na świecie. Kiedy mężczyzna przekroczył próg domu, pies już wiedział, że jest po niego i za chwilę wróci do schroniska.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
2. Adoptowali dobermana. Po 4 dniach zaczął warczeć na ich 1,5 roczną córkę. Prawdziwy powód odebrał im mowę
3. Potrącił autem własnego psa. Monitoring wszystko nagrał, powód doprowadza do furii

- Miał swoje legowisko w mieszkaniu, i zachowywał się bardzo dobrze – nie nabrudził ani raz i był tak bardzo w porządku... Tak się starał, ale…. nie potrafił po trzech dniach spełnić wszystkich oczekiwań swojego nowego opiekuna, nie potrafił tak szybko zrozumieć, że trzeba się wyciszyć, że ekscytacji pan nie pochwala. To nic, że w ciągu tych lat w schronisku nauczył się tak wiele – przede wszystkim zaufania do człowieka. Ale teraz zawalił całkowicie - czytamy dalej.

Czy Kimba znajdzie wkrótce kochający dom? Mamy nadzieję, że los zwierzaka odmieni się, ktoś przeczyta ten apel i pokocha psiaka całym sercem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie mógł spać, wyżył się na psie. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
  2. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
  3. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest
  4. Owczarek niemiecki nie mógł się ruszyć zza krat. Sąsiedzi myśleli, że utknął, prawda okazała się być inna
  5. Cudem wydarli szczeniaka z rąk oprawcy. Maluch walczy o życie, potrzebna jest pilna pomoc
  6. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze

Źródło: facebook

Następny artykuł