syf w mieszkaniu i pieseczek
Źródło: facebook.com/ekostraż

Pies został całkiem sam w mieszkaniu nienadającym się do życia. Nie mógł nawet chodzić, usłyszeli go sąsiedzi

10 Września 2020

Sąsiadów zaalarmował skowyt dobiegający z jednego z mieszkań. Jako że sytuacja powtarzała się przez kilka dni zadzwonili po policję. Funkcjonariusze weszli do mieszkania w towarzystwie wolontariuszy Ekostraży i znaleźli w środku psa, który nie mógł chodzić. Poza stanem psa ich wątpliwości wzbudziły warunki panujące w mieszkaniu. Film z interwencji robi piorunujące wrażenie.

Sąsiedzi nie mogli znieść płaczu biednego zwierzaka oraz smrodu wydobywającego się z mieszkania. Do zdarzenia doszło w bloku na wrocławskim Sępolnie. Warunki, jakie zastała na miejscu grupa interwencyjna policji i fundacji zszokowały nawet doświadczonych ratowników. Rzadko kiedy widuje się tak strasznie zapuszczone mieszkanie. Dom wyglądał, jakby od lat nikt tam nie sprzątał. Na piętrze znajdował się pies, który nie mógł poruszać się o własnych siłach. Wolontariusze musieli wynieść go w kocu.

Ranny kundelek trzy dni leżał w rowie. Pilnowała go przyjaciółka, teraz psy potrzebują pomocyRanny kundelek trzy dni leżał w rowie. Pilnowała go przyjaciółka, teraz psy potrzebują pomocyCzytaj dalej

Sąsiedzi skarżyli się na hałas i odór

Właściciela mieszkania nie było w miejscu podjętej interwencji. Musiał jednak pojawiać się w domu co jakiś czas, by karmić i poić zwierzę, które się tam znajdowało. Po całej podłodze zagraconego lokalu walały się śmieci. Korytarzem nie dało się przejść nie depcząc po stertach starych gazet i innych odpadów. Na środku pokoju leżał dziurawy kalosz. Gdy filmująca interwencję wolontariuszka otwiera drzwi do kolejnych pomieszczeń widzimy, że panuje w nich jeszcze większy bałagan. Jeden z pokoi wypełniony jest rzeczami do połowy wysokości ścian. W innym widzimy łózko polowe wynurzające się z odpadów. Można podejrzewać, że mieszkanie należało do osoby cierpiącej na zbieractwo.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jeż i kot są najlepszymi przyjaciółmi. Nietypowy duet stał się prawdziwymi gwiazdami
2. Dziewczynki nagrały filmik jak znęcają się nad małym kotkiem. Ich zachowanie oburza, na końcu zrobiły okropną rzecz
3. W Polsce ruszy pierwsza klasa o profilu łowieckim. Będą uczyć polowania na zwierzęta

Dzięki zgłoszeniu sąsiadów pies ma szanse na powrót do zdrowia

Zwierzę wydaje się rozradowane, gdy ratownicy wynoszą je z brudnego lokalu. Psy, choć wielu osobom może wydawać się inaczej, nie cierpią mieszkania w otoczeniu ludzkich śmieci. Choć potrafią szukać pożywienia na śmietnikach, legowiska wolą utrzymywać w czystości. Wolontariusze nie przebierają w słowach opisując panujące na miejscu warunki.

- Właściciela nie było, a jego mieszkanie to po prostu ciemny i cuchnący chlew, w którym uwięził skowyczącego z bólu i niezdolnego do przemieszczania się psa. Pies już wyniesiony z tego syfu, pędzimy z nim do kliniki weterynaryjnej - czytamy we wpisie na Facebooku fundacji.

Mamy nadzieję, że zwierzak nigdy więcej nie będzie musiał żyć w takim miejscu.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechał jak wariat. Chcieli go ukarać, a skończyło się eskortą do szpitala
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  4. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Tragedia, nie żyją. Czarna środa dla jednego regionu Polski

źródło: facebook.com/ekostraż

Następny artykuł