Strażacy ratują sarnę zaklinowaną w płocie
Źródło: screen shot/Facebook/Straż Pożarna w Świebodzinie

Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża

21 Maja 2020

Sarna znalazła się w pułapce. Spanikowane zwierzę szamotało się, jednak nie było w stanie się uwolnić. Świadkowie nie zwlekali ani chwili z reakcją.

Mieszkańcy Świebodzina byli świadkami dramatycznej sceny. Sarna zaklinowała się pomiędzy prętami ogrodzenia miejscowej szkoły. Całe szczęście świebodzinianie wykazali się czujnością i zareagowali tak, jak się powinno w takiej sytuacji.

Sarna była uwięziona, walczyła o życie

Widok zwierzaka musiał być bardzo przejmujący. Przerażony czworonóg uwięziony pomiędzy prętami płotu nie był w stanie się wydostać na wolnoć. Zwierzę w panice szamotało się i próbowało wyrwać spomiędzy zakleszczonych wokół niego metalowych elementów ogrodzenia. Świadkowie zdarzenia nie pozostali obojętni na to, co zobaczyli. Od razu zawiadomili o sytuacji lokalną straż pożarną.

Mundurowi niezwłocznie przyjechali we wskazane miejsce i przystąpili do pracy. Interwencja nie trwała zbyt długo, jednak wymagała użycia profesjonalnego sprzętu oraz ogromnej precyzji i ostrożności ze strony strażaków. Całe szczęście zwierzę szybko wydostało się na wolność dzięki ich pomocy. Kiedy tylko sarna poczuła, że zacisk na jej nodze się poluźnił, pomknęła w swoją stronę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak o

Strażakom ze Świebodzina gratulujemy kolejnej udanej akcji, a mieszkańcom czujności i postawy. Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami podobnej sceny, wezwijcie odpowiednie służby.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Gdyby nie mieszkańcy Świebodzina i strażacy, sarna nie przeżyłaby wypadkuGdyby nie mieszkańcy Świebodzina i strażacy, sarna nie przeżyłaby wypadku
Pixabay/rottonara

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Znalazł na ulicy biedną chihuahuę. Weterynarz odkrył wstrząsającą prawdę, która zmieniła bieg wydarzeń
  4. Suczka ze schroniska nie chciała urodzić szczeniaków. Gdy lekarze zrobili jej USG, wszystko stało się jasne
  5. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  6. Mężczyzna zobaczył wielki dół w lesie. Gdy zajrzał do środka, zamarł

Źródło: zielonagora.wyborcza.pl

Następny artykuł