Samotna sarenka szukała swojej mamy
Źródło: youtube/the dodo

Usłyszeli płacz małej sarenki. Zaskakujące, co zrobili z maleństwem

11 Sierpnia 2020

Sarenka została znaleziona w lesie przez wolontariuszy z kanadyjskiej fundacji na rzecz pomocy zwierzętom. Maleństwo nawoływało z utęsknieniem swoją mamę, lecz nie było jej widać w pobliżu. Dzikie zwierzątko zostało porzucone na pastwę losu.

Sarenka o błyszczącym futerku i słodkich, niewinnych oczkach niczym disney'owski Bambi, została zauważona przez wolontariuszy z Woodlands Wildlife Sanctuary w kanadyjskiej prowincji Ontario. Zwierzątko zostało znalezione w środku lasu w chwili, gdy samotnie przepływało wpław lodowaty strumyk. Chociaż z całych sił nawoływało swoją rodzinę to w pobliżu nie znaleziono ani jego mamy ani reszty rodzeństwa.

Wspaniała wiadomość dla fanów Michała Szpaka. Pokazał słodkie zdjęcia z łóżkaWspaniała wiadomość dla fanów Michała Szpaka. Pokazał słodkie zdjęcia z łóżkaCzytaj dalej

Płacz sarenki poruszył serca wolontariuszy

Świadkowie zdarzenia pomogli zagubionemu zwierzakowi, wyławiając je z zimnej wody i odstawiając w bezpieczne miejsce, lecz wciąż mieli nadzieję, że w każdej chwili na horyzoncie pojawi się mama maleństwa. Wolontariusze woleli nie ingerować w życie mieszkańca lasu, jednak po wielu godzinach ich oczom ukazał się zasmucający widok. Mała sarenka została dostrzeżona w pobliżu strumyka, z którego wcześniej została wyłowiona, jednak wciąż nawoływała ze smutkiem swoją mamę. Dla pracowników organizacji pro-zwierzęcej był to jasny znak, że zwierzątko prawdopodobnie zostało osierocone albo zawędrowało zbyt daleko wgłąb lasu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Szczeniaki golden retrievera rzuciły się na chłopca. Słodki widok rozczuli każdego
2. Owczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne

Kiedy maleńka sarna dostrzegła swoich wybawicieli to od razu ruszyła niezgrabnym krokiem w ich kierunku, a następnie ocierała się o ich nogi, jak gdyby prosiła ich o ratunek. Na pierwszy rzut oka widać było, że maleństwo miało duży problem w chodzeniu, dlatego wolontariusze podejrzewali, że ze względu na swój młody wiek jeszcze nie nabrało pewności w poruszaniu się lub nie było przy nim mamy, która by go tego nauczyła. Wolontariusze zdecydowali się zabrać zwierzaka z lasu i zadbać o jego rehabilitację, aby w przyszłości mógł powrócić na łono natury.

Sarenka znalazła nową rodzinę

Mały ssak z rodziny jeleniowatych został przetransportowany do siedziby fundacji, gdzie pracownicy zadbali o to, aby niczego mu tam nie brakowało. Sarenka została nazwana Ivy i w bardzo szybkim czasie zaaklimatyzowała się w swoim nowym domu, a nawet zyskała nowego przyjaciela w postaci pluszowej żyrafy, z którą spała. Ku zaskoczeniu wolontariuszy z Woodlands Wildlife Sanctuary, po kilku dniach zadzwonił telefon w sprawie kolejnego samotnego jelonka, który prawdopodobnie był rodzeństwem Ivy. Dwa maluchy szybko nawiązały ze sobą nić porozumienia, zaś w ciągu następnych tygodni kopytna rodzina powiększyła się o kolejne cztery sarenki, które w przyszłości opuszczą wspólnie teren ośrodka i wrócą na wolność.

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zauważył podczas ulewy bezbronnego kociaka, jego reakcja powala. Właścicielka szybko wyciągnęła telefon
  2. Uratował i przygarnął kociaka, którego znalazł w koszu na śmieci
  3. Skandal w Janowie Podlaskim. Rynsztokowy język i bójka w strefie VIP aukcji
  4. Większość poddaje się po 20 sekundach. Nikt nie wierzy, że na zdjęciu jest pies
  5. Położył się na ganku, domownicy zadzwonili po służby. Nie mieści się w głowie, co zrobili niedźwiedziowi
  6. Wyjechała na urlop do Chałup. Już nie wróciła. Tragiczne wieści z północy Polski

Źródło: youtube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł