samojed z panem
Źródło: youtube.com/ Catherine Brown

Samojed chce się przytulić do właściciela. Gdy otrzymał odmowę, mógł zrobić tylko jedno

12 Listopada 2020

Samojedy to sporej wielkości psy, które wymagają od swoich właścicieli wiele czułości i uwagi. Co jednak zdarzy się, gdy opiekun mu ich nie zapewni? Ten krótki filmik sprawi, że nigdy nie zignorujecie czworonoga, który przyjdzie dać się wam pogłaskać.

Samojedy od początków swojej historii były traktowane jak członkowie rodziny. Gdy towarzyszyły koczownikom, nie były postrzegane wyłącznie jako zwierzęta zaprzęgowe i towarzysze polowań. Od zawsze spały ze swoimi opiekunami w jednym namiocie, a nie rzadko także w jednym łóżku. To jak bardzo ich przodkowie przywykli do ciągłego, bliskiego kontaktu z człowiekiem widzimy także dzisiaj.

Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczkiJakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczkiCzytaj dalej

Samojed domagał się pieszczot

Jeżeli szukacie aktywnego, rodzinnego czworonoga do domu, w którym przebywają także dzieci, samojed będzie świetnym wyborem. Nigdy nie nudzą mu się wspólne spacery i zabawy.

Trudno także sprawić, by miał dość przebywania z człowiekiem, lub był onieśmielony ilością okazywanej mu czułości. Czworonóg zrobi wszystko, by pan poświęcał mu tyle uwagi, ile może.

Niektórzy twierdzą, że psiaki są w tej kwestii aż nazbyt natarczywe. W domu, w którym mieszka samojed trudno znaleźć chwilę tylko dla siebie. Widoczny na filmiku właściciel, chciał jedynie zrelaksować się na kanapie, oglądając mecz.

Jego samojed nie mógł jednak pozwolić, by telewizor, lub jakieś tam rozrywki odbierały mu możliwość przytulenia się do właściciela. Postanowił zrobić wszystko, by zasłonić mu obraz i zagłuszyć transmisję.

Psiak szczekał i dotykał go łapką, tak długo, aż mężczyzna nie pozwolił mu położyć się na swoim brzuchu na kanapie. Samojed wydawał się wniebowzięty, mogąc się w końcu przytulić do swojego pana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczki
2. Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowolenia
3. Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrał

Samojed nie znosi samotności

Jeżeli chcecie psa stróżującego, lub zamierzacie trzymać go poza domem, nie decydujcie się na samojeda! Pies bardzo cierpi, nie mając stałego kontaktu z właścicielem. Niektórzy miłośnicy tej rasy odradzają ją także osobom pracującym na etacie.

Taki czworonóg nie będzie także najlepszym wyborem dla osoby, która oczekuje od swojego zwierzaka samodzielności i niezależności. Samojedy pozostawione same sobie straszliwie się nudzą.

Mimo to lubią chodzić swoimi ścieżkami. Mają mocny charakter, który może sprawić, że samojed okaże się trudny w wychowaniu. O ile przejawy agresji wobec ludzi praktycznie się nie zdarzają, rozpieszczony pies może być nieposłuszny.

Jeśli więc jesteś miłośnikiem psiaków, który uwielbia wspólne zabawy i ma wiele czasu do poświęcenia swojemu pupilowi, śmiało możesz się na niego zdecydować.

ZOBACZ FILMIK:

Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie
  4. Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Syrop z cebuli z 2 składników robi się w 2 minuty. Domowy prastary przepis na odporność

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł