pies w rurze
Źródło: facebook/otoz animals

Zamknął psa w rurze, bez dostępu do wody i jedzenia. Oprawca usłyszał zaskakujący wyrok

27 Sierpnia 2020

Wyroki w Polsce za znęcanie się nad zwierzętami nie należą do wysokich. Do tej pory jedynie raz pewien mężczyzna usłyszał skazujący wyrok na 5 lat pozbawienia wolności za bestialskie zabicie psa oraz znęcanie się nad kotami. Pozostałe kary, które słyszą oprawcy często burzą obrońców praw zwierząt, miłośników futrzaków, społeczność. Nie inaczej jest tym razem. Mężczyzna, który uwięził psa w 1,5 metrowej rurze został skazany, ale w zawieszeniu. OTOZ Aniamals ma zamiar odwoływać się od wyroku.

Wyrok skazujący mężczyznę na pół roku w zawieszeniu na 2 lata został dostarczony OTOZ Animals w sierpniu br. Ze względu na epidemię COVID-19 sprawa przeciągnęła się pół roku, niemniej jednak oprawca zagłodził psa na śmierć już 4 lata temu! Inspektorzy już w 2016 roku otrzymali zgłoszenie w sprawie psa, który mieszka w rurze na 1,5 metrowej uwięzi. Zwierzę nie miało pożywienia, świeżej wody. Panicznie bało się człowieka. Ratunek dla psiaka przyszedł, niestety za późno.

Husky po 2 miesiącach stracił kochany dom. Powód przyprawia o złośćHusky po 2 miesiącach stracił kochany dom. Powód przyprawia o złośćCzytaj dalej

Uwięził psa w rurze. Usłyszał wyrok w zawieszeniu

- Nie da się opisać dramatycznego widoku, jaki zastali na miejscu nasi inspektorzy. Pies nie ruszał się, nie reagował na głos ani dotyk. Jedyną oznaką życia było cofanie nogi, prawdopodobnie na tle nerwowym. Pies został odebrany z trybie natychmiastowym, gdyż jego życie było zagrożone. Niestety, pomimo przewiezienia zwierzęcia do kliniki weterynaryjnej, nie udało się go uratować - czytamy na OTOZ Aniamals.

Na wniosek policji została przeprowadzona sekcja zwłok psa. Ta wskazała, że od śmierci psa przyczynił się zły stan odżywiania i utrzymania zwierzęcia, znaczne wychudzenie i niedożywienie. Ponadto doszło do zatrucia organizmu przez treści żołądkowe, które doprowadziło do niewydolności wielonarządowej.

DZISIAJ GRZEJE:1.Ogromne zmiany w schroniskach. Zwierzęta mają żyć w godnych warunkach
2.Matka zostawiła dziecko z psem, nagle usłyszała głośny płacz. Kamery nagrały, co zrobiło zwierzę
3. Dwa tygodnie chodziła z połamaną łapką. Suczka wciąż potrzebuje naszej pomocy

- Nie jesteśmy w stanie wyrazić swojego żalu: pół roku więzienia w zawieszeniu, brak orzeczenia o zakazie posiadania zwierząt... W naszym odczuciu zagłodzenie zwierzęcia na śmierć, brak wyrzutów sumienia i skruchy, kwalifikuje się zdecydowanie na karę bezwzględnego więzienia i całkowity zakaz posiadania zwierząt na okres 10 lat. Pomimo uprawomocnienia się wyroku, z racji otrzymania go długo po terminie na złożenie apelacji, będziemy się odwoływać - dodają inspektorzy OTOZ Aniamals.

Co myślicie o wyroku?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Nie potrafił zapanować nad szczeniakami rasy golden retriever. Znalazł sposób, za który pokochają go inni właściciele
  4. Ktoś wyrzucił ciężarną suczkę z samochodu. Nie miała nawet siły pić, potrzebna jej pomoc
  5. Jak śpi twój pies? Pozycja mówi wszystko o jego nastroju, zdrowiu i charakterze
  6. Rozczarowanie dla tysięcy Polaków. Ostre słowa z Kancelarii Premiera

Źródło: instagram

Następny artykuł