puma nubia
Źródło: facebook/poznan

Przed chwilą Sąd wydał decyzję w sprawie pumy Nubii. Ważne

29 Lipca 2020

Sąd wydał decyzję w sprawie pumy Nubii. Wiadomo, gdzie zamieszka zwierzę na stałe. Przypomnijmy, jej właściciel Kamil S. domaga się powrotu zwierzęcia do domu, puma prawnie należy do poznańskiego ogrodu zoologicznego, natomiast zmuszony przez prawo opiekun oddał ją do śląskiego zoo. Gdzie na stałe zamieszka zwierzę?

Sąd na początku tego roku orzekł przepadek zwierzęcia na rzecz Skarbu Państwa. Ponieważ jej właściciel nie zajmował się odpowiednio zwierzęciem oraz nie zapewnił pumie odpowiednich warunków, kot został odebrany Kamilowi S. Przypomnijmy, mężczyzna zaczął uciekać przed wymiarem sprawiedliwości, a w lipcu tego roku na 2 dni schował się z pumą w lesie. Po dwóch dniach ucieczki, Kamil S. "dobrowolnie" oddał pumę do śląskiego zoo, zapewniając, że ma zamiar o nią walczyć, ponieważ to jest jego "dziecko", które mieszkało z nim przez 6 lat. Nubia zamieszkała w Chorzowie, jednak prawa do niej miało poznańskie zoo. Czy po odbytej 30-dniowej kwarantannie będzie musiała zmienić wybieg? Jest decyzja!

Aby żadna miska nie była pusta. Dla psów z Radys w nowych schroniskachAby żadna miska nie była pusta. Dla psów z Radys w nowych schroniskachCzytaj dalej

Puma zamieszka w Chorzowie

- Decyzją Sądu Nubia pozostaje w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Tym samym zoo Poznań traci do niej prawo. Złapmy oddech - napisał Kamil S. na Facebooku.

2 dni wcześniej na oficjalnym profilu Zoo Poznań pojawił się post informujący, że nie zamierzają walczyć o Nubię. Dzięki ich rekomendacji, zwierzę po odbytej kwarantannie na stałe zamieszka w Chorzowie, do którego przyzwyczaja się już od około 2 tygodni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden

- Kochani, Puma Nubia jest pod opieką zoo w Chorzowie, dziś wespół z Władzami Miasta przychyliliśmy się do pozostawienia pumy w tej placówce, taką rekomendację podtrzymamy. Z ogromną nadzieją, że ani Nubia, ani inne dzikie gatunki Zwierząt nie będą dłużej wykorzystywane w takich sesjach foto czy video jak poniższa, nie posłużą zarabianiu na ich cierpieniu pieniędzy, a prawo wreszcie zabroni widowisk cyrkowych z ich udziałem

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł