rekin i głowa wędkarza
Źródło: youtube.com/ Fecop Costa Rica

Złowili rybę, radość nie trwała długo. Już po chwili walczyli o zdobycz z ogromnym rekinem

2 Września 2020

Ryba złowiona przez mężczyzn uczestniczących w wędkarskiej wycieczce skusiła także oceanicznego drapieżnika. Wędkarze prowadzili połów metodą catch and release, po wyciągnięciu sztuki z wody dokonuje się pomiaru, usuwa haczyk i wypuszcza ją z powrotem do morza. Ich plan udaremnił ogromny rekin młot, który chwycił ją zanim zdążyli podjąć ją na pokład.

Ryba stała się zdobyczą, o który mężczyźni postanowili z rekinem zawalczyć. Ogromny drapieżnik krążył wokół ich łodzi. Z wody wystawała jego szpiczasta płetwa grzbietowa. Wędkarze nie wiedzieli jeszcze z jak wielkim stworzeniem postanowili rywalizować. Rekin młot walczył, by zerwać tarpona atlantyckiego złowionego przez rybaków z żyłki. Ciągnął za nią próbując wyrwać im wędkę z ręki. Rybacy długo siłowali się z nim nie chcąc oddać mu zdobyczy, o którą tak zabiegali.

Beagle tylko poczuł zapach właścicielki. Nie widział jej dwa miesiące, reaguje w niemożliwy sposóbBeagle tylko poczuł zapach właścicielki. Nie widział jej dwa miesiące, reaguje w niemożliwy sposóbCzytaj dalej

Ryba przyciągnęła drapieżnika

Rekiny mają wyjątkowo czuły węch, pozwalający im wyczuć ofiarę nawet z odległości kilku kilometrów. Szczególnie wyraźnie odbierają zapach krwi ofiary. Nawet kilka drobnych kropli w morzu starczy, by podjął trop i zaczął polować. Prawdopodobnie, łapiąc się na przynętę ryba zaczęła lekko krwawić. Podczas zmagań z mężczyznami, próbującymi wyciągnąć ją z wody stanowiła łatwy łup dla znajdującego się na samym szczycie łańcucha pokarmowego oceanów drapieżnika. Zwierzę instynktownie chwyciło ofiarę nie widząc żyłki wystającej się z pyska. Nie sądził, że łowy mogą zmienić się w zażartą walkę o pożywienie z innym stworzeniem. Choć ludzie dysponują bardziej wyrafinowanymi narzędziami, rekin może pochwalić się ogromną siłą i jest na swoim terenie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jamnik dostał pozwolenie, by wejść na łóżko i totalnie zwariował. Radość w czystej postaci
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Mały koala znalazł sobie nową mamę. Wszystko zostało nagrane, niesamowite

Najbardziej ucierpiała ryba

Ostatecznie rekin wyszedł z potyczki bez szwanku. Co więcej, udało mu się odpłynąć ze zdobyczą. Wyrafinowana technika rybaków nie mogła równać się z brutalną siłą rekina. Zwierzę może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w podwodnych łowach. Na dodatek może wpływać głęboko pod powierzchnie. Dorosłe rekiny potrafią rozwijać prędkość nawet 60 km/h. Takiej szybkości nie osiąga większość łodzi silnikowych. Rybacy tłumaczą, że chcieli uratować rybę od spotkania z drapieżnikiem, poniekąd to przez nich stała się jego ofiarą

- Tarpony nie są jadane przez ludzi, mimo to chcieliśmy uratować ją przed rekinem. Próbowaliśmy wyjąć haczyk z jej ust, jednak bezskutecznie - mówi mężczyzna.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie w domu kota? IBW ostrzega i wyjaśnia
  2. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
  3. Jakich zapachów nie lubią koty? 5 aromatów, których mruczki po prostu nie cierpią
  4. Pies wojskowy został ranny na misji. Teraz zostanie specjalnie uhonorowany
  5. Znalazł na ziemi maleńkie pisklę. Zabrał je do domu, po 36 dniach nieźle się zdziwił
  6. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła

źródło: youtube.com

Następny artykuł