różal i świerzyński
Źródło: ROBERT ZALEWSKI/East News ; Piotr Molecki/East News

Świerzyński miał porzucić chorego konia. Lider Bayer Full odpowiada na poważne oskarżenia Różala

18 Listopada 2020

Różal podzielił się ostatnio z internautami historią konia Sułtana. Do Polski sprowadził go Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full. Bokser twierdzi, że muzyk disco-polo zaniedbał zwierzę, po czym się go pozbył. Muzyk odpowiedział na postawione mu zarzuty.

Różal zszokował internautów opowieścią o koniu, który przebywał kiedyś w stadninie Sławomira Świerzyńskiego. Rózal nabył go na aukcji, której autor zagroził, że jak nikt nie kupi zwierzęcia to "trafi ono pod nóż". Bokser sugeruje, że disco-polowiec wykorzystał go do zarabiania pieniędzy, po czym po prostu się go pozbył, nie przejmując się jego losem.

Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin późniejMężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin późniejCzytaj dalej

Różal opisał historię Sułtana

Emocjonalny post sportowca stawia Świerzyńskiego w bardzo złym świetle. To kolejna afera, w której centrum znalazł się lider zespołu Bayer Full. Wcześniej opinię publiczną oburzyła wysokość dotacji, jakie przyznało mu ministerstwo kultury.

Muzyk nie miał jednak zamiaru posypywać głowy popiołem. Na zarzuty wysnute przez dziennikarzy i internautów, jak i lidera zespołu Kult, odpowiedział w zdecydowany sposób. Nie zabrakło przytyków wobec Kazika Staszewskiego.

Obecnie fani są zszokowani tym, jak muzyk miał traktować znajdujące się pod jego opieką zwierzę. Sułtan, z trzema innymi końmi ciągnął powóz należący do artysty.

- Historia Sułtana jest bardzo smutna. Jeździł z 3 innymi końmi w zaprzęgu, który prezentował się jak nie z tego świata. Cztery piękne fryzy w czarnej karocy. Jeden raz zobaczyłem go i oniemiałem. Po kilku latach Marta [partnerka Różala - przyp. red.] zobaczyła Sułtana w stanie przypominającym g*wno, wystawionego na sprzedaż, a jak nikt nie kupi to pod nóż - czytamy pod fotografią Różala z Sułtanem.

Różal posługuje się bardzo mocnymi słowami pod adresem osób, które doprowadził konia do takiego stanu. Sportowiec znany jest z bezkompromisowych wypowiedzi na różne tematy.

- Gdy był zdrowy i piękne zarabiał w ch*j floty dla ówczesnego właściciela, którym był jeden taki, co śpiewa disco polo i płacze teraz, jakie to on ma wydatki i że chorzy potrzebują jego muzyki. Na tamtą porę, gdy koń, który zarobił dla niego krocie, zachorował, to nawet złotówki na jego leczenie nie przeznaczył, tylko odsprzedał go dalej, do dorożki w Warszawie. Tam został zajechany jak ch*ja d*pa i gdy już w ogóle nie nadawał się do niczego, został oddany w stanie krytycznym handlarzowi - możemy przeczytać dalej.

DZISIAJ GRZEJE:1. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"
2. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
3. Dlaczego kot drapie po misce? Prawda może cię zdziwić

Świerzyński odpowiada na zarzuty Różala

Muzyk odniósł się do mocnych zarzutów, jakie pojawiły się w sieci pod jego adresem. Swoją wersją historii podzielił się w krótkim nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych.

- Konia o imieniu "Sułtan" nabyłem w 2000 roku w Holandii. Przywiozłem go jako źrebaka do Polski i sprzedałem trzy lata wcześniej, zanim ty go nabyłeś. Koń był w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Gdzie był przez te trzy lata? Nie wiem. Nabyłeś konia chorego, tak się stało, ale to nie moja wina, że ktoś tego konia w taki sposób zaniedbał. Tak, jak powiedział: koń u mnie był zdrowy, mam na to świadectwa lekarzy weterynarii. Dodam więcej: wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą doskonale, że moja stadnina jest pod bardzo dobrą opieką podkuwaczy i weterynarza - tłumaczy Sławomir.

Jego zdaniem za stan konia odpowiada kolejny właściciel. Twierdzi, że nie ma nic wspólnego z tym, jak teraz wygląda zwierzę. Jak rozwinie się sytuacja? Będziemy śledzić ją na bieżąco.

ZOBACZ WIDEO:

Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin późniejMężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin późniejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
  3. Krnąbrny syn Zenka Martyniuka wyjechał na terapię ze szczeniakami? Wybrał bardzo egzotyczne miejsce
  4. Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Rosyjscy naukowcy aż zamarli. Wulkan wybuchł i wyrzucił nieznany wcześniej minerał, niezwykłe odkrycie

źródła: facebook.com/plejada.pl

Następny artykuł