rottweiler i dziecko
Źródło: instagram.com/ vanessa___fernandes_

Dziecko przytuliło się do ogromnego rottweilera. Reakcja psa jedna na milion

1 Listopada 2020

Rottweiler jest często uznawany za niebezpiecznego psa obronnego. Większość czworonogów o podobnej opinii w rzeczywistości mocno odbiega od stereotypów powielanych na ich temat. Widoczny na filmiku zwierzak przekona każdego, że wcale nie jest tak groźną bestią, na jaką wygląda.

Rottweilery potrafią budzić grozę. Te ogromne psy, o bardzo silnym instynkcie terytorialnym często służą swoim właścicielom do obrony przed nieproszonymi gośćmi. Świetnie spisują się w tej roli. Właściwie wychowywane i socjalizowane nie wykazują jednak agresji. Nawet zwierzaki, które potrafią zaatakować obcego, zazwyczaj swoją rodzinę otaczają wyjątkową opieką. Są bardzo lojalne wobec swoich właścicieli. Członków rodziny postrzegają jako swoje stado, którego chcą bronić, nie dopuszczając do niego nikogo z zewnątrz.

Wrocław. Pyszczek psa Wrocław. Pyszczek psa "wybuchł", właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymieCzytaj dalej

Rottweiler siedział z dzieckiem na kanapie

Wiele osób mogłoby się bać o swoje dziecko, widząc, jak maluch zaczepia ogromnego psa. Właścicielka jednak nie przejmowała się tym, że córeczka praktycznie wchodzi na głowę psa. Widocznie dobrze znała swojego czworonoga, bo zamiast ją powstrzymać, chwyciła za telefon i zaczęła nagrywać.

Dziewczynka i Hammer, bo tak nazywa się łagodny jak baranek rottweiler, nawiązali ze sobą piękną więź. Psy różnie reagują na pojawienie się w domu dziecka. Większość jest tym faktem podekscytowana, szybko orientuje się w sytuacji. Wobec malutkiego człowieka zachowują się łagodnie i opiekuńczo. Niektóre w ogóle nie reagują na to wydarzenia. Mała część zwierzaków może być jednak zazdrosna. Ludzie, których wcześniej miały tylko dla siebie, zaczynają poświęcać więcej czasu niemowlakowi.

W tym wypadku rottweiler pojawił się w ich domu niedługo po tym, jak Olivia przyszła na świat. Znajomi i krewni byli przerażeni, gdy usłyszeli, że para ma zamiar kupić psa tej rasy do domu, w którym przebywa małe dziecko. Ich obawy okazały się jednak bezpodstawne.

Od razu się zaprzyjaźnili. Rodzice dziecka często żartują, że są jak rodzeństwo. Pies stara się wszędzie towarzyszyć dziecku. Podczas wspólnych zabaw wykazuje się ogromnym wyczuciem i łagodnością. Ze swoją "siostrą" obchodzi się jak z jajkiem, wykazuje się także wprost anielską cierpliwością.

Jego ulubionym miejscem w całym domu jest czerwony fotel widoczny na nagraniu. Rottweiler może z niego obserwować cały pokój, na dodatek znajduje się tuż koło okna, przez które uwielbia wyglądać. Olivia praktycznie zawsze siada obok swojego najlepszego przyjaciela.

DZISIAJ GRZEJE 1. Dziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w oku
2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
3. Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdził

Rottweiler jako pies rodzinny? Czemu nie

Każdy pies ma własny unikalny charakter i temperament. Osobniki danej rasy posiadają jednak pewne wspólne cechy i skłonności, których natężenie może się różnić. Wiele osób może być zaskoczonych, słysząc, że według standardu dla tej rasy jest to pies przyjazny i lojalny.

Rottweiler takie uczucia żywi jednak głównie do członków swojej rodziny. Choć nie ma wybitnie silnych skłonności do agresji, posiada bardzo mocny instynkt terytorialny. Wiąże się to z niechęcią do obcych, wchodzących na jego teren. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i innych psów.

Właściwie wychowany i ułożony rottweiler będzie świetnym psem rodzinnym. Warto jednak zadbać by pochodził on z licencjonowanej hodowli - zwierzęta z pseudohodowli często borykają się z problemami behawioralnymi, wywołanego zbyt szybkim odbieraniem szczeniaków matce. Nie zawsze też ich temperament odpowiada standardowi dla danej rasy.

ZOBACZ FILMIK:

Wyświetl ten post na Instagramie.

My Babies ❤️???? #puppylove #puppies #rottweilerlover #rottweilerclub #rottweilerlovers #rottweilerlove #doglife #germanrottweiler #rottweilerpuppies #viralvideos #letsgetviral #viralworld #rottweilerbreed #rottweilerdog #mastiff #cute #dogsofinsta #rotties #rottweilerland #rottweilersofig #rottweileroftheday #rottweilersofficial #rottweilerofinstagram #rottiepuppy #rotty #rottweilerfamily #rottweilerfan #rotty #pet #rottweilerandbaby #siblings @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @rottweilers_of_insttagram @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @jamesarthur23 @pubity @pubity @pubity @pubity @pubity @pubity @pubity @pubity @pubity @pubity @kezaiacaldeira

Post udostępniony przez VANESSA✨ (@vanessa___fernandes__)

Wyżeł węgierski: sportowiec i gentlemenWyżeł węgierski: sportowiec i gentlemenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Kot sfinks. Nie ma futra, za to ma wielkie serce
  4. Wyszło na jaw. Po 4 latach u owczarka odkryto chipa, ale tożsamość opiekuna wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Kot rosyjski niebieski – pieszczoch z dalekiej Rosji
  6. Od 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolana
  7. Chrupiąca i niezwykle aromatyczna surówka z czerwonej kapusty i cukinii. Lekko orientalnego smaku dodają jej ciekawe dodatki

Źródło: instagram.com

Następny artykuł