rottweiler i dziecko
Źródło: youtube.com/roxytherottweiler

Niemowlę zbliżyło się do rottweilera. Rodzice nagrali wszystko

1 Lipca 2020

Rottweiler o imieniu Roxy leżał spokojnie na swoim ulubionym miejscu na dywanie. 8-miesięczne niemowlę zbliżyło się do niego raczkując i próbowało zmusić ogromnego psa do zabawy dotykając jego nosa i ciągnąc go za uszy. Rodzice nie robili nic, ciekawi jak zareaguje ich pupil, który na początku nie odpowiadał na zaczepki dziecka. Nagranie ze zdarzenia znalazło się na serwisie YouTube.

Rottweilery uchodzą za doskonałe psy obronne, jednak mało kto poważnie traktuje pomysł przygarnięcia takiego psa jako swojego pupila. To silne, zwinne psy o nieugiętym charakterze i silnym instynkcie terytorialnym, co czyni z nich doskonałych stróżów, choć sprawia też, że są wymagającymi zwierzętami domowymi. Hodowla tej rasy wymaga doświadczenia. Niewłaściwieuwyszkolone psy będą reagować agresją. Odpowiednio oswojone i socjalizowane stanowią za to opanowanych i wiernych towarzyszy.

Labrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzachLabrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzachCzytaj dalej

Rottweiler długo tolerował zaczepki niemowlaka

Na nagraniu widzimy jak Roxy leży spokojnie na swoim miejscu gdy zauważa ją raczkujące niemowlę. Dziecko podchodzi do psa i zaczyna go tarmosić, próbując zmusić go do zabawy. Dotyka ją po głowie i ciągnie za uszy, pies jednak siedzi cierpliwie na swoim miejscu, czasem nawet liżąc je po dłoniach. Czworonóg wydaje się być zrelaksowany, choć ewidentnie nie podoba mu się bycie dotykanym po nosie przez dziecko. W końcu jednak traci cierpliwość.

Jak widać na nagraniu pies jest łagodny i gdy zachowanie dziecka zaczyna mu przeszkadzać po prostu przenosi się na kanapę, zostawiając dziecko na podłodze. Rodzice niemowlaka udostępniają wiele filmów ze wspólnych zabaw dziecka i psa. Rottweiler jest wobec niego opiekuńczy. Dwójka wydaje się doskonale dogadywać, pies opiekuje się dzieckiem jak swoim własnym szczeniakiem. Rodzice malucha chcą w ten sposób odczarować wizerunek tej rasy, postrzeganej jako bezwzględna i agresywna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies policyjny ścigał przestępcę. 10-letnie dziecko stanęło na jego drodze, doszło do tragedii

2. Maleńkie bliźniaczki spały, gdy rzucił się na nie pies. Mama nie była w stanie powstrzymać tragedii

Niektóre państwa wprowadziły nawet ograniczenia w hodowli rottweilerów, wymagając od właścicieli posiadania pewnych uprawnień lub spełnienia określonych wymogów formalnych dotyczącej między innymi tego jak mają wyglądać ich wybiegi. Jeśli jednak psy nie są szkolone na stróży, często stykają się z ludźmi i innymi czworonogami, zapewnia im się dostateczni dużą ilość ruchu zachowują się jak każda inna rasa. Nie jest to jednak dobry materiał na pierwszego psa, wymaga on dużo uwagi i pewnej dozy doświadczenia, jak i siły fizycznej pozwalającej na kontrolowanie go.

ZOBACZ ZDJĘCIE I FILMIK:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  2. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  3. Małpa załamała się po śmierci właściciela. Była uzależniona, zabiła człowieka
  4. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: youtube.com

Następny artykuł