KROWA
Źródło: facebook/DIOZ

Rolnik z polskiej wsi chciał zagłodzić krowę na śmierć. Absurdalny powód, nie mieści się w głowie

15 Listopada 2020

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opisał wstrząsającą interwencję, jaka miała miejsce u jednego z rolników. Na gospodarstwie doszło do skrajnych zaniedbań. Rolnik zdecydował się zagłodzić 11-letnią krowę i zaprzestał dbać o konia. Zwierzęta umierały w męczarniach pozbawione wody i jedzenia. Powód, dlaczego rolnik to robił nie mieści się w głowie,

Rolnik z Mysłowa swoje zwierzęta doprowadził do tragicznego stanu. Roman S. przestał się nimi zajmować, przez co te umierały w agonii. O tym jak wygląda życie na gospodarstwie tego rolnika wiedzieli wszyscy, jednak nikt nie reagował. Dopiero, kiedy DIOZ przyjechało na miejsce, udało się uratować skrajnie zaniedbane zwierzęta.

Smutny, porzucony owczarek nie miał z kim się bawić. Pewnego dnia poznał nietypowego przyjacielaSmutny, porzucony owczarek nie miał z kim się bawić. Pewnego dnia poznał nietypowego przyjacielaCzytaj dalej

Rolnik żałował pieniędzy na eutanację

- Leżąca krowa z trudem utrzymywała głowę ponad ziemią. Gdy oprawca próbował ją podnieść, ta wpadła do żłobu. Nie miała siły chodzić. Można było policzyć jej wszystkie żebra. Koń był w podobnym stanie - wystające kości szkieletu, zwyrodnienie nóg, zapalenie skóry i znaczny przerost zębów. Klacz pomimo fatalnego stanu była źrebiona - co najmniej cztery razy - napisano na Facebooku DIOZ.

Interwencja odbioru zwierząt miała miejsce 11 listopada. Uczestniczyła policja, urzędnicy oraz kilkunastu lokalnych aktywistów. Nie zabrakło również lekarza weterynarii, jednak według świadków ten miał z rolnikiem wielokrotnie przychylać wspólnie kieliszek.

- Według tego pseudomedyka odbiór krowy nic by nie zmienił w jej życiu, ponieważ jedyną dla niej drogą powinna być utylizacja. Lekarzyna próbował usprawiedliwiać stan zagłodzonej krowy wiekiem, wieśniackim podejściem do zwierząt gospodarskich, a także jej nieprzydatnością produkcyjną w gospodarstwie - dodają.

Odbiór zwierząt z gospodarstwa trwał 6 godzin! Rolnik próbował tłumaczyć się z zaniedbań. Jego słowa szokują! Wyznał, że na eutanazję 11-letniej krowy było mu szkoda pieniędzy, a żadna rzeźnia nie przyjęłaby zwierzęcia w takim stanie. Rolnik zdecydował się zagłodzić krowę. Na szczęście ratunek nie przyszedł za późno.

- Przed zwierzętami bardzo długa droga do normalności. Rokowania - szczególnie w przypadku krowy - są ostrożne. Koń na pewno nie odzyska już nigdy sprawności i nie będzie już mógł dowolnie hasać po pastwiskach. Teraz będziemy się starać zrobić wszystko, by postawić te zwierzęta na nogi - czytamy na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy kot jest zagrożeniem dla kobiet w ciąży? Przyszłe mamy powinny na siebie uważać
2. “Nie traćcie na mnie czasu”. Niewiarygodnie wzruszająca historia 90-latka chorego na Covid-19
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Jak czuje się uratowana krowa?

Interwencja na polskim gospodarstwie oburzyła internautów. W sieci nie brakowało współczujących komentarzy oraz ataku na rolnika, który doprowadził krowę i konia do takiego stanu. Wiadomo już, że 2 dni później mućka stanęła na nogi. Dostaje specjalistyczne preparaty wspomagające rekonwalescencję. Wszystko zmierza ku dobremu.

Rolnikowi za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Czy kary w Polsce powinny być wyższe?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcennaMały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
   2. Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyli
   3. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
   4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
   5. Maine coon inny niż myślisz. 5 faktów, których nie powie ci hodowca
   6. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
   7. Naukowcy aż osłupieli. Już wiedzą skąd się wzięła woda na Europie, zaskakujące informacje

źródła: facebook

Następny artykuł