Swiatzwierzat.pl
Owczarek i jego właściciele

facebook/dioz

Rodzina polityków omal nie zagłodziła owczarka? DIOZ kieruje sprawę do prokuratury

20 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Inspektorzy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt donoszą o kolejnym przypadku zaniedbania domowego zwierzęcia. Owczarek w stanie skrajnego wychudzenia został zabezpieczony w okolicy Bolkowa. Jego właścicielami okazali się członkowie rodziny lokalnych polityków.

Chudy, zaniedbany, bez chęci do życia owczarek niemiecki został znaleziony przez przypadkowe osoby na polu w okolicach wsi Bolkowo (woj. dolnośląskie). Znalazcy nakarmili go, po czym poprosili o pomoc działaczy na rzecz ochrony praw zwierząt.

Inspektorzy odebrali interwencyjnie zaniedbanego owczarka

- Naszym oczom ukazał się potężny owczarek z wystającymi wszystkimi kośćmi szkieletu i masą pcheł, które krążyły po jego wysuszonym ciele. Zbyszek waży o połowę mniej, niż powinien. Jak się okazało, psiak w dniu jego odnalezienia uciekł z gospodarstwa rolnego - najpewniej w poszukiwaniu jedzenia - relacjonują przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Inspektorzy informują, że wkrótce po zniknięciu zwierzęcia sprawą zainteresowała się niejaka Justyna S., lokalna polityczka oraz kandydatka do Rady Miasta Bolkowa.

Wodomierz

Krab zwiedzał wodomierze na warszawskiej Pradze. „Wybrał pion wodno-kanalizacyjny"

CZYTAJ DALEJ

Znieczulica społeczna zatacza coraz szersze kręgi

W celu ustalenia okoliczności zaginięcia psa inspektorzy skontaktowali się z właścicielami Zbyszka. Słowa, jakie usłyszeli w słuchawce, nie wskazywały na to, by opiekunowie przejmowali się losem swojego podopiecznego.

- Zapytaliśmy, czy widzieli w psie jakiekolwiek problem. Buńczucznie stwierdzili, że nie - relacjonują aktywiści. - Zdecydowaliśmy, że pies nie wróci do środowiska patologicznych nadużyć, no i się zaczęło... Robert S. zaczął nas straszyć, że nas zap******, zażądał zwrotu psa, chociaż w późniejszych wiadomościach stwierdził, że to nie jego zwierzak. Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za zagłodzenie tego dostojnego owczarka - czytamy we wpisie na Facebooku.

Pod wpisem pojawiły się komentarze, zaręczające, że właściciele Zbyszka dbali o niego w należyty sposób, natomiast zwierzę nie przejawiało apetytu. Tłumaczenie, jakoby pies się błąkał i schudł wydają się nie trafiać do działaczy oraz internautów.

Inspektorzy DIOZ informują, że sprawa zagłodzonego owczarka zostanie przekazana prokuraturze i jednocześnie proszą o wsparcie nowego podopiecznego.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: facebook/diozpl

Ile wiesz o największych zwierzętach na świecie?

Pytanie 1 z 8

Największy gatunek pingwinów to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >