rodzina
Źródło: facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Wyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwach

27 Października 2020

Rodzina spakowała swoje rzeczy i wyjechała. Zamknęła dom na 4 spusty i nie odwróciła się za siebie. W środku zostawili psa na pastwę losu. Biedak nie otrzymał jedzenia, wody, dosłownie niczego. Rodzina skazała go na okropną śmierć. Pies cudem przeżył.

Rodzina może teraz trafić za kratki za znęcanie się nad psem. Właściciele psa pozostawali zwierzaka samego w domu, bez dostępu do wody czy jedzenia, bez możliwości wyjścia na dwór. Wyjechali i pozostawili psa samego sobie. Rodzina powinna zwrócić się do kogoś o pomoc. Istnieją schroniska, organizacje pro zwierzęce. Nigdy nie można zostawiać psa samego sobie.

Oddał przestraszoną suczkę do schroniska. Powód odbiera wiarę w ludziOddał przestraszoną suczkę do schroniska. Powód odbiera wiarę w ludziCzytaj dalej

Rodzina może trafić za kratki

- Wystarczy spojrzeć na tę sunię, by dostrzec ogrom jej cierpienia. Właściciele wyjechali, a w opustoszałym domu zostawili psa - bez nadzoru lekarskiego i chociażby grama wody. Jak długo suczka konała, tego nie wiemy. Kto się miał nią zajmować podczas nieobecności pseudowłaścicieli? Na to pytanie również nie znamy jeszcze odpowiedzi. Wiemy jednak, że nie miała ona zapewnionej żadnej opieki - napisali pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt na Facebooku.

Dodali, że w momencie znalezienia suczka tak śmierdziała, że przyprawiało o mdłości. Nawet osoby, które przyzwyczajone były do takiego swądu, nie mogły wytrzymać.

- Grzybiczo-ropny odór jest wynikiem głębokiego ropnego zapalenia skóry, świerzbowca, a także nieleczonej latami grzybicy. Prócz tego ogromna dziura na kolanie penetrujący do stawu, w której widać kość! Z tego miejsca również sączy się ropa. Jesteśmy w trakcie diagnostyki. WALCZYMY - dodali.

I poprosili o wsparcie pieniężne na leczenie psiaka.

- Bez Waszej pomocy nie przywrócimy tej kruszyny światu. Pamiętajcie, że ratujemy zwierzęta tylko dzięki Waszej pomocy. Zróbmy to razem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważny apel w sprawie protestów. Chodzi o ukochane psy, właścicielu powinieneś wiedzieć
2. Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja
3. Przyjechali zerwać łańcuchy, kiedy z szopy usłyszeli ciche piski. Niespodziewane tłumaczenia właścicielki

Znęcanie się nad zwierzętami - kary

Właściciele pupili mają obowiązek dbać o nie. Za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia na 3 lata lub na 5 lat, jeśli Sąd orzeknie znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Osoba skazana może otrzymać zakaz pracy przy zwierzętach, posiadania ich lub uiszczenia opłaty nawet do 100 tys. zł na wybraną organizację pro zwierzęcą.

Właścicielom, którzy pozostawali suczkę zamkniętą w domu grożą 3 lata więzienia. Czy jest to sprawiedliwa kara?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł