pies porzucony przez rodzinę
Źródło: facebook.com/ MCACC West Adoptable Dogs

Najpierw go adoptowali, później porzucili. Paskudne tłumaczenia rodziny

2 Listopada 2020

Rodzina przygarnęła kundelka ze schroniska w 2015 roku. Przez 3 lata przebywał w ich domu, gdzie znajdował się w centrum uwagi. Był rozpieszczany smakołykami, zabawkami, pies miał wszystko, czego zapragnął. Nagle rodzina oddała zwierzę do przytuliska. Tłumaczenia właścicieli rozkładają na łopatki.

Rodzina porzuciła psa wraz z całym jego dobytkiem. Spakowali wszystkie zabawki, smycze, obroże, a nawet legowisko do plastikowych siatek. Wall-E kompletnie nie rozumiał, co się dzieje. Ufał jednak swoim opiekunom, grzecznie wsiadł do samochodu, którym zawieźli go do schroniska. Pies miał wówczas 6 lat, był więc w sile wieku. Personel placówki nie mógł uwierzyć w to, że ktoś może się pozbywać tak pięknego, zdrowego i młodego zwierzaka z tak błahego powodu. Wolontariusze postanowili zrobić wszystko, by znalazł nowy dom, w którym dożyje późnej starości.

Łódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorówŁódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorówCzytaj dalej

Rodzina pozbyła się go z absurdalnego powodu

Po trzech latach wspólnego życia, podczas których pies nie sprawiał im żadnych problemów, zdecydowali się oddać go do schroniska. Pytani o powody swojej decyzji początkowo nie chcieli odpowiedzieć. W końcu jednak przyznali, że nie mają już czasu zajmować się zwierzakiem. Wyglądało na to, że czworonóg po prostu im się znudził.

- Rodzina go oddała, ponieważ nie mieli już dla niego wystarczająco czasu. Gdy Wall-E wrócił do naszego schroniska, był bardzo przestraszony i ciągle szczekał. Po 3 latach znów został sam – mówi Jordan Bader z MCACC West Adoptable Dogs.

Porzucenie przez właściciela zawsze stanowi dla zwierzaka traumę. Nawet jeśli opiekun nie poświęca mu zbyt wiele uwagi, pies uczy się mu ufać i przywiązuje się do niego. Gdy okazuje się, że człowiekowi nie zależy na relacji z pupilem, wiele zwierząt wpada w depresję.

Wall-E był po prostu zrozpaczony. Jego właściciele do tej pory dobrze go traktowali. Nie umiał zrozumieć, co zrobił nie tak. Jednego dnia był szczęśliwy, otoczony przez ludzi, na których mu zależało, następnego znalazł się wśród obcych, otoczony setkami innych niechcianych zwierzaków.

DZISIAJ GRZEJE 1. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
2. Nagła zmiana. ARiMR ogłosiła nowe informacje ws pomocy dla sprzedawców kwiatów
3. 6 lat po kradzieży chihuahua wróciła do domu. Nagrano moment ich ponownego spotkania

Wolontariusze zaczęli poszukiwania nowej rodziny dla psa

Na szczęście, wolontariusze nie zamierzali się poddać. Po dwóch miesiącach, które pies porzucony przez rodzinę spędził pod ich opieką, uznali że czas wziąć sprawy w swoje ręce. Niektóre zwierzęta latami czekają na adopcję. Wall-E ostatnio spędził w schronisku prawie 3 lata, nim ktoś w końcu go przygarnął. Pracownicy placówki nie chcieli, by znów musiał tyle cierpieć.

- Postanowiliśmy opisać jego historię na mediach społecznościowych. Dołączyliśmy też jego zdjęcia. To okazało się być strzałem w dziesiątkę. Odezwało się wiele osób, które było zainteresowane adopcją Wall-E - opisują swoje doświadczenia wolontariusze.

Nagle okazało się, że niechciany wcześniej zwierzak może dosłownie przebierać w ofertach. Zależało im jednak na tym, by trafił do osoby, która z całą pewnością się go nie pozbędzie. W końcu wybrali kobietę, która opiekowała się już innym psem po przejściach. Mieli nadzieję, że zaakceptuje on pojawienie się przyjaznego Wall-E w swoim domu.

- Mam jeszcze jednego psa w domu i przywiozłam go na spotkanie z Wall-E. Ta dwójka tak dobrze się ze sobą dogadała, że moja decyzja była oczywista. Wall-E wrócił z nami do domu. On świetnie zaklimatyzował się w nowym miejscu i pokochał moją rodzinę. Kocha się przytulać - mówi Lynn Lee.

Ogromny pies zbliżył się do niemowlęcia jedzącego ciastko. Rodzice nakryli pupila w samą porę, jest nagranieOgromny pies zbliżył się do niemowlęcia jedzącego ciastko. Rodzice nakryli pupila w samą porę, jest nagranieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Dolny Śląsk. Dramatyczna interwencja w sprawie wpółżywych owczarków niemieckich, inspektorzy są wściekli, padły mocne słowa
  4. Ratownicy ruszyli na pomoc szczeniętom uwięzionym pod gruzem. Postawa ich wiernej matki wyciska łzy z oczu, wzruszające wideo
  5. Kamera uchwyciła epicką scenę zazdrości w wykonaniu husky'ego. Reakcja psa bawi do łez
  6. 27 księży zaapelowało w sprawie wyroku TK. W liście padły mocne słowa na temat decyzji polityków
  7. Zjadł pozornie zwykłego banana, okazało się, że był warty fortunę. Na miejsce od razu wezwano policję

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł