marynarze w morzu
Źródło: facebook.com/U.S. Coast Guard Cutter Kimball

Kąpali się w morzu, nagle zobaczyli ogromnego rekina. Porażające nagranie, padły strzały

28 Sierpnia 2020

Rekin pojawił się znikąd podczas kąpieli w morzu, jaką urządzili sobie marynarze jednego z okrętów amerykańskiej straży przybrzeżnej. Na Pacyfiku rozegrały się sceny rodem z filmów Spielberga. Jeden z żołnierzy dostrzegł poruszający się pod powierzchnią wody kształt. Chwilę później ukazała się charakterystyczna płetwa. Ryba szybko zbliżała się do jego kolegów beztrosko bawiących się na falach oceanu. Mieli ze sobą nawet dmuchanego jednorożca. Musiał podjąć szybką decyzję.

Rekiny zamieszkują głównie cieplejsze wody oceanów. Te drapieżniki są w stanie wyczuć swoją ofiarę nawet z kilku do kilkunastu kilometrów. Znajdują się na szczycie morskiego łańcucha pokarmowego. Długość największych gatunków potrafi dochodzić nawet do 6 metrów. Osobnik dostrzeżony przez marynarza był jednak mniejszy, choć jego rozmiary wciąż robią wrażenie. Miał prawie 3 metry długości. Spotkania z rekinami są dla ludzi wybitnie niebezpieczne. Te ryby polują w wyjątkowo groźny sposób, zazwyczaj nie pożerają ofiary w całości. Gryzą ją i odpływają ze swoją zdobyczą. Szczęki dorosłego osobnika pozwalają mu dosłownie przegryźć człowieka na pół.

Reakcja buldoga francuskiego na dmuchany basen zwala z nóg. Uśmiech sam pojawia się na twarzyReakcja buldoga francuskiego na dmuchany basen zwala z nóg. Uśmiech sam pojawia się na twarzyCzytaj dalej

Rekin podpłynął do kąpiących się marynarzy

Zabawa trwała w najlepsze. W ramach czasu wolnego na statku odbywało się pływanie w oceanie. Mimo że praktycznie nigdy nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji, marynarka wojenna ma procedury nawet na taką okazję. Obok okrętu musi pływać łódź ratunkowa, gotowa do podjęcia żołnierzy z wody w każdej chwili. Jeden z oficerów jest wyznaczany do wypatrywania zagrożeń z wysokiego masztu znajdującego się na pokładzie statku. To właśnie on dostrzegł podpływające zwierzę. Od razu chwycił za znajdujący się obok karabin i otworzył ogień. Marynarze otrzymali sygnał do wyjścia z wody.

- Pierwszy mat Cintron wypuścił świetnie wymierzoną serię w kierunku rekina, by chronić swoich towarzyszy, znajdujących się ledwie kilka metrów dalej. Ryba zawróciła, jednak po kilku sekundach znów popłynęła do marynarzy. Powyjmowaliśmy ludzi z wody, ze wzrokiem utkwionym w rekinie - czytamy w poście załogi statku na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znalazł na podłodze zjedzoną karmę kocią. Rozwiązanie tej zagadki jest inne niż myślisz
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Pitbull tylko czekał aż właściciele wyjdą z domu. Na gorącym uczynku przyłapała go ukryta kamera

Ogień z karabinu przepędził rekina

Wiele osób, komentując nagranie i post straży przybrzeżnej potępiało strzelanie do ryby. Twierdzą oni, że to marynarze naruszyli jej teren i powinni ostrożniej zachowywać się na otwartym oceanie, stanowiącym żerowisko między innymi rekinów. Żołnierze odpowiedzieli na te zarzuty.

- Co do osób pytających o rekina, nie wydaje nam się, by odniósł jakiekolwiek obrażenia. Naszym celem było odstraszenie go od naszych towarzyszy, możliwie nie wyrządzając mu żadnej krzywdy. Sądzimy, że był bardziej ciekawski, niż głodny. Zmieniliśmy naszą lokację, by uniknąć takich spotkań w przyszłości. To w końcu ich ocean. Po incydencie dołączyło do niego kilka mniejszych rekinów, razem odpłynęły na otwarte wody - piszą marynarze.

Żadnemu z nich nic się nie stało. Udało się uratować nawet dmuchanego jednorożca. Marynarze porównują swoje przeżycia do scen z Hollywoodzkich produkcji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na zakończenie dnia powinien odbyć się pokaz "Szczęk" oraz "Sharkando" dla rozluźnienia atmosfery.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo
  3. Niewidomy pies wrócił do schroniska. Powody dla których go oddano zdumiewają
  4. Chihuahua zobaczył, jak inne psy bawią się jego zabawkami. Aż się w nim zagotowało, można się popłakać ze śmiechu
  5. Małe labradory walczą ze sobą. Wtedy zjawia się ich mama i reaguje w jedyny słuszny sposób
  6. Pilny apel sanepidu, poszukiwani klienci restauracji. Kelner zakażony, miał kontakt z setkami osób

źródło: Facebook.com/U.S. Coast Guard Cutter Kimball

Następny artykuł