rekin i ratownicy
Źródło: youtube.com/ABC7

Gołymi rękami wyciągnęli rekina z wody. Doszło do tragedii, wszystko się nagrało

22 Sierpnia 2020

Rekin pływał tuż przy brzegu jednej z plaż często uczęszczanych przez surferów. Na szczęście ratownicy byli czujni. Musieli szybko podjąć decyzję, co zrobić z niebezpiecznym zwierzęciem. Postanowili wyciągnąć go z wody i przekazać odpowiednim służbom oceanograficznym, które mogłaby wpuścić go daleko od brzegów. Gdy tylko brzuch rekina dotknął piasku mężczyźni zaniemówili.

Rekin został wyrzucony na brzeg przez fale. Przedstawiciele jego gatunku preferują głębokie wody oceanów a nie strefy przybrzeżne. Czasem jednak z różnych przyczyn znajdują się w pobliżu lądów. W niektórych wypadkach odpowiada za to brak pożywienia, głód przyciąga te drapieżniki bliżej plaż, w innych dochodzi do błędów w nawigacji. Choć najgroźniejsze morskie stworzenia potrafią wyczuć ofiarę z wielu kilometrów, jak i doskonale orientują się w akwenach, które zajmują, czasem nieoczekiwana zmiana prądu lub sztorm przyciągają je bliżej brzegu.

Shih tzu uciekł z samochodu. Strażacy rzucili się za nim w pościg, cała autostrada się zaangażowałaShih tzu uciekł z samochodu. Strażacy rzucili się za nim w pościg, cała autostrada się zaangażowałaCzytaj dalej

Rekin został dostrzeżony przez ratowników

Pojawienie się niebezpiecznego zwierzęcia przy brzegu nie umknęło uwadze ratowników. Ryba nie była duża i wydawała się ranna. Mężczyźni postanowili wyciągnąć ją na brzeg, by biolodzy i weterynarze mogli się nią zająć. Grupa pracowników morskiego pogotowia ratunkowego zebrała się wokół niej. Kilku z nich zabezpieczało całą sytuację, tak by drapieżnik nie mógł wyrządzić krzywdy postronnym ludziom, dwóch innych próbowało chwycić rekina za ogon. Udało im się wyciągnąć go na brzeg. Wtedy zauważył, że jest on poważnie ranny. Szybko zrozumieli, czemu znalazł się on tak blisko brzegu. Nie miał on siły walczyć z falami i prądem, które spychały go na brzeg. Ostatecznie wylądował tuż przy plaży, gdzie stanowił zagrożenie dla kąpiących się turystów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki golden retriever podchodzi do kołyski dziecka. Później dzieje się niemożliwe, szczęka opada
2. Piesek mówi „Dzień dobry” w ulubiony dzień tygodnia. Wkrótce weekend, jesteście gotowi?

Podjęto decyzję o uśpieniu rekina

Weterynarz uznał, że obrażenia, których doznała ryba są śmiertelne. Podjęto decyzję o niewypuszczaniu go z powrotem do oceanu, w który nie przeżyłby nawet kilku godzin. Weterynarze uśpili rybę, by ulżyć jej w cierpieniach. Ich decyzja spotkała się ze zdecydowaną krytyką. Bok ryby został przecięty, prawdopodobnie przez żyłki komercyjnie rozstawianych u wybrzeży New Port sieci rybackich. Wiele dzikich zwierząt cierpi przez wadliwie założone sieci. Weterynarze jak i ratownicy postępowali zgodnie z procedurami. Mimo to, wiele osób uważa ich decyzję za niesprawiedliwą. Na zarzuty odpowiadają tłumacząc, że poza dobrem rekina, który nie miał szans na przeżycie, kierowali się także względami bezpieczeństwa. Ranne zwierze mogło ostatkiem sił kogoś zranić.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myślą, że jest pluszową zabawką. Cudowny piesek podbija serca internautów na całym świecie
  2. Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażenia
  3. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia

źródło: ocr.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł