rekin i nurek
Źródło: youtube.com/The Dodo

Rekin podpłynął niebezpiecznie blisko do nurka. Gdy mężczyzna zrozumiał powód, serce podskoczyło mu do gardła

19 Września 2020

Rekiny to niebezpieczne, budzące grozę drapieżniki morskie. Te ogromne ryby znajdują się na szczycie oceanicznego łańcucha pokarmowego. Ich ataki na ludzi nie należą do najczęstszych, jednak większość z nich kończy się tragicznie. Nurek widząc podpływającego do niego wielkiego żarłacza musiał być przerażony. Gdy po chwili zrozumiał, co się dzieje był w szoku.

Rekiny, a szczególnie żarłacze, stanowiące największą pod względem rozmiaru rodzinę tych zwierząt, od zawsze działały na wyobraźnię człowieka. Wystąpiły między innymi w hicie Stevena Spielberga "Szczęki". Nie wszystkie z nich należy traktować jak dzikie bestię. Ryba widoczna na filmie to żarłacz cytrynowy. Odnotowano jedynie 10 przypadków jej ataku na człowieka. Nurek miał jednak wszelkie prawo obawiać się, że jego spotkanie z rybą okaże się 11 z nich. Zwierzę płynęło wprost na niego.

Kot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkałoKot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkałoCzytaj dalej

Rekin płynął wprost do na nurka

Do zdarzenia doszło u wybrzeży Florydy. Josh Eccles pływał w ciepłych wodach Oceanu Atlantyckiego obserwując morskie stworzenia. Nagle zobaczył ogromnego rekina znajdującego się ledwie kilka metrów od niego. Ryba zachowywała się w bardzo nietypowy sposób. Na przemian zbliżała się i oddalała od niego, czasem trącając go bokiem lub pyskiem. Mężczyzna zrozumiał, że żarłacz nie atakuje, a próbuje zwrócić na coś jego uwagę. Postanowił przyjrzeć mu się bliżej. W tym celu złapał go za nos, by mieć pewność, że dziwnie zachowujące się zwierzę nagle się na niego nie rzuci. Dostrzegł wtedy, że w brzuchu zwierzaka znajduje się ogromny hak. Pochodził prawdopodobnie z łodzi rybackiej, ciągnącej za sobą potężną sieć. Nurek nie mógł zostawić go w potrzebie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kózka dała czadu u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
2. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
3. Kot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkało

Nurek pomógł rekinowi

Eccles przytrzymał rybę i wyciągnął hak z jej brzucha. Zwierzę wydawało się być wdzięczne. Mało kto pomyślałby, że krwiożerczy rekin jest zdolny do takich uczuć. Udało mu się jednak zrozumieć swoją sytuację. Wiedział, że tylko człowiek będzie w stanie wyciągnąć ciało obce. Wpadł też na to, jak poprosić go o pomoc. Potem mimo, że usunięcie go prawdopodobnie wiązało się z bólem, zamiast w paść szał lub przestraszyć się poczuł do człowieka wdzięczność, którą wyraził przepływając blisko niego. W tym momencie możemy podziwiać przyczepione do niego rybki. To nie pasożyty, a organizmy żyjące z nim w symbiozie. Podnawki przyczepiają się do rekinów i w zamian za resztki ich pożywienia czyści je z pasożytów.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panna młoda w dniu ślubu zdecydowała się na kontrowersyjne zachowanie. Nagranie zszokowało internautów
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Okaleczony kucyk został potraktowany jak zepsuty mebel. Nieczuły hodowca wystawił go na sprzedaż
  4. Pies został rozdzielony z właścicielem na 3 lata. Gdy spotkali się ponownie, zwierzę o mało nie padło z wrażenia
  5. Pies czekał na śmierć w deszczu na środku drogi. Doszło do tragedii, nie miał już siły
  6. Ważny apel Agaty Dudy do wszystkich Polaków. Potrzebna każda pomoc, chodzi o wyjątkowe miejsce

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł