Rekin zaatakował nastolatka
Źródło: pixabay/fgyongvyer

15-letni chłopiec został zaatakowany przez rekina. Rodzina pogrążyła się w żałobie

14 Lipca 2020

Rekin u wybrzeży Australii zaatakował 15-letniego surfera. To już drugi przypadek w ciągu tygodnia. Australia apeluje o zachowanie ostrożności.

Rekin to jeden z najgroźniejszych drapieżników mórz i oceanów. Mieszkańcy Australii przekonali się o morderczych zapędach tego zwierzęcia aż dwukrotnie w ciągu jednego tygodnia i pięciokrotnie w ciągu tego roku. Drapieżnik podpłynął w okolice surfujących osób i wybrał młodego chłopak na swoją ofiarę.

Adoptowała kotkę po przejściach, dla której zamontowała duże parapety. Dominika Gwit o odpowiedzialnej adopcji zwierzątAdoptowała kotkę po przejściach, dla której zamontowała duże parapety. Dominika Gwit o odpowiedzialnej adopcji zwierzątCzytaj dalej

Zwierzę zaatakowało nastolatka

15-latek surfował ze znajomymi na wodach nieopodal Grafton w stanie Nowa Południowa Walia w Australii, kiedy niespodziewanie w jego kierunku podpłynął drapieżnik i zaatakował go. Zwierzę zadało mu poważne obrażenia w nogi, jednak z pomocą innych surferów, udało się wyciągnąć chłopaka na brzeg. W trybie natychmiastowym zostały wezwane służby pogotowia ratowniczego oraz policja.

Dzisiaj grzeje: 1.Stracił już nadzieję na powrót swojego przyjaciela. Husky odnajduje swojego pana po 7 latach
2. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

Nastolatek był reanimowany. Niestety, zmarł na skutek rozległego krwotoku. Zaledwie tydzień przed tym wypadkiem doszło do innego ataku rekina na 20-letniego płetwonurka u wybrzeży stanu Queensland. Jak podaje Australian Shark Attack File, rocznie w Australii życie tracą średnio 3 osoby w wyniku zaatakowania przez rekina, zaś sezon wakacyjny ściąga ogromne tłumy surferów na australijskie plaże, co potęguje ataki rekinów na ludzi. Rządzący hrabstwem Clarence Valley, Jim Simmons, złożył kondolencje wobec rodziny zmarłego chłopca.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
2. Z ostatniej chwili: Jest porozumienie w sprawie pumy. Właściciel zwierzęcia wydał oświadczenie
3. Doda w pięknych słowach pożegnała swojego psiego przyjaciela. Nie żyje Bestia
4. Właściciel pumy chce prosić prezydenta o pomoc. Czy Andrzej Duda odda zwierzę Kamilowi?
5. Skandaliczne zachowanie mężczyzny. Poszedł na "10 minut" do sklepu, zostawiając w aucie psa
6. Zdjęciem psów zdradził, z kim się spotyka? Antek Królikowski nie uciszy już plotek

Źródło: o2.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Następny artykuł