rekin i kobieta
Źródło: facebook.com/DailyMail

Wskoczyła do wody, od razu podpłynął do niej rekin. Wideo tylko dla osób o mocnych nerwach

13 Sierpnia 2020

Rekin został dostrzeżony gdy był tuż obok nóg kobiety. Wskoczyła ona do wody ze zjeżdżalni opartej o burtę statku wycieczkowego. Jej skok oglądał i nagrywał telefon jej syn. Gdy tylko przebiła stopami powierzchnie wody, chłopiec dostrzegł pod wodą ciemny kształt. Tuz koło jego mamy pływał ogromny rekin. Był ledwie kilka metrów od niej.

Rekiny rzadko atakują ludzi. Te zwierzęta zazwyczaj trzymają się z dala od plaż i wybrzeży lądów, szczególnie tych uczęszczanych przez turystów. Rekiny cieszą się jednak złą sławą, ze względu na brutalność i śmiertelność ich ataków. Zaatakowana osoba przez rekina ma małe szanse na przeżycie. Wiele zrobił także obraz tych zwierząt utrwalony w kulturze masowej. Filmy o surferach zmagających się z tymi morskimi bestiami, jak i mega produkcje Spielberga na stałe zapisały w naszych głowach wizerunek rekina jako krwiożerczego ludojada.

Zobaczył dziewczynkę w wodzie. Pies nie zawahał sięZobaczył dziewczynkę w wodzie. Pies nie zawahał sięCzytaj dalej

Rekiny zwykle nie polują na ludzi

Choć zwierzęta te nie bez powodu uchodzą za idealnych myśliwych, znajdujących się na szczycie oceanicznego łańcucha pokarmowego, rzadko decydują się na atak na człowieka. Udaje się to jedynie ogromnym żarłaczom. Osiągają one długość nawet do 6 metrów. Pływają z prędkością od 40-60 km/h, a więc z szybkością, której nie osiąga wiele łodzi silnikowych. Ryby te potrafią nawet zapolować na dorosłego wieloryba. Nic więc dziwnego, że widząc kształt tej drapieżnej ryby dokładnie pod swoją matką, chłopak zaczął panikować. Powtarzał jej, by zachowała spokój. Gdyby spanikowała i zaczęła wykonywać gwałtowne ruchy w wodzie, mogłaby sprowokować zwierzę do ataku. Rekin wciąż jednak krążył wokół niej, tuż pod powierzchnią wody.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kotka robi najpiękniejsze prezenty. Zawstydziła wszystkich romantyków
2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne

Kobieta zachowała spokój znajdując się metry od rekina

Kobiecie udało się zachować spokój. Była zrelaksowana, nawet będąc świadomą czyhającego na jej błąd drapieżnika znajdującego się pod jej stopami.

- Byłam wówczas naprawdę zadowolona i poczułam się szczęściarą, widząc jednego (z rekinów – przyp. red.) z tak bliskiej odległości – tłumaczyła swój spokój Iso Machado.

Zdaniem niektórych internautów, widoczny na nagraniu drapieżnik to w rzeczywistości rekin wąsaty. Niesprowokowany nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Uchodzi za jednego z najłagodniejszych przedstawicieli swojego gatunku. Jeśli jednak poczuje się zagrożony, może zaatakować.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupili psa, ale się mocno zdziwili. Gdy zobaczył go weterynarz, od razu wezwał policję
  2. Wchodzi nowy przepis. Dotyczy każdego właściciela psa. Koniec z bezdomnością czworonogów w Chinach
  3. Golden retriever uratował swoją rodzinę. Stanął oko w oko z dinozaurem (WIDEO)
  4. Przestraszone dziecko zaczęło biec w kierunku psa. Niebywałe, co zrobił husky
  5. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  6. Pojechała z rodziną do Kołobrzegu. "Uciekaliśmy po godzinie", skandal

Źródło: o2.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł