rekin w wodzie
Źródło: instagram.com/indepthmarinefl

Scena jak ze "Szczęk", ogromny rekin krążył wokół łodzi rybackiej. Porażające nagranie

13 Sierpnia 2020

Rekin krążył wokół małej łodzi rybackiej. Ogromny żarłacz biały został zauważony niecałe 30 kilometrów od wybrzeży Florydy. Zwierze znajduje się tuż obok nagrywającego zdarzenie rybaka. Nad powierzchnią wody widać jego charakterystyczną płetwę grzbietową przecinającą falę. Rekin długo pływał dookoła łodzi, jakby wypatrując dogodnej okazji do ataku.

Rekin był ogromny, choć nie zbliżył się jeszcze do maksymalnej wielkości osiąganej przez jego gatunek. Mierzące około 4 metrów zwierzę zdolne jest do osiągania zawrotnych na morzu prędkości. Potrafi sunąć przez wodę z szybkością około 40 kilometrów na godzinę. Swoje ofiary może wyczuć nawet z odległości kilku kilometrów. Choć zazwyczaj pływa samotnie, czasem polując łączy siły z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Grupa żarłaczy białych z łatwością umie uśmierć wieloryba.

Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzeczZostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzeczCzytaj dalej

Rekin podpłynął do łodzi rybackiej

Właściciel łodzi organizuje komercyjne wypady wędkarskie u wybrzeży Florydy. Zajmuje się tym od wielu lat, więc wie, że tak bliskie spotkanie z rekinem należy do rzadkości. Mężczyzna ma ogromny szacunek do tych drapieżników, stojących na szczycie łańcucha pokarmowego oceanów. Ludzie nie bez powodu boją się tych zwierząt. Zaledwie w zeszłym roku były dyrektor domu mody, Julie Dimperio Holowach została zaatakowana i zabita przez żarłacza, ledwie 10 metrów od brzegu. Ataki tych ogromnych ryb zazwyczaj kończą się śmiercią ofiary. Wystarczy jedno ugryzienie, by przepołowić człowieka. Ich pyski pełne są ostrych zębów przypominających noże, zdolnych przegryźć nawet twarde deski surfingowe. Choć sceny z filmu Spielberga były przesadzone, a nawet największe rekiny nie osiągają takich rozmiarów, zagrożenia nie należy bagatelizować, nawet znajdując się na łodzi.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kotka robi najpiękniejsze prezenty. Zawstydziła wszystkich romantyków
2. Porażające wideo z Tatr, uchwycono dziwaczne zwierzę. Internauci zachodzą w głowę, czym jest

Rekin pokazał im się w całej okazałości

Ogromna ryba kilkakrotnie okrążyła ich łódź. Choć nad powierzchnię wystawała jedynie jego płetwa, mężczyźni dysponowali aparatem podwodnym, którym wykonali wiele pięknych ujęć ryby. Możemy rozróżnić nawet guzki i ubytki w jego płetwach, pozwalające na identyfikacje osobnika. Istnieją ogromne bazy danych, zbierające wszystkie dostępne dane o tych potężnych drapieżnikach. Właściciel łodzi w rozmowie z Fox News tak podsumował swoje doświadczenia.

- Rekin to nie istota, której powinniśmy się bać, zasługuje na ogromny szacunek. Ja jedynie korzystam z jego oceany podczas jednodniowej wyprawy rybackiej, on nim włada. Czuję się ogromnym szczęściarzem z racji na to, że mogłem go podziwiać, jest w końcu najdoskonalszym morskim drapieżnikiem - powiedział reporterowi.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ulicy błąkał się samotny pies. Gdy mężczyzna przeczytał, jaką notatkę miał przyczepioną do obroży, zalał się łzami
  2. Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułki
  3. Państwo weźmie się za rolników. Chcą spisać wszystkie kury, krowy, świnie
  4. Aż 700 corgi bawiło się wesoło na plaży, istny raj na ziemi. Zabawne wideo rozkłada na łopatki
  5. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  6. Pojechała z rodziną do Kołobrzegu. "Uciekaliśmy po godzinie", skandal

Źródło: Instagram

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł