tyson walczy z rekinem
Źródło: youtube.com/Inside Edition

Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery

10 Sierpnia 2020

Rekin to najgroźniejszy wodny drapieżnik. Dorosły żarłacz biały może osiągać nawet do 6 metrów długości. Porusza się z zawrotną jak na morskie standardy prędkością 60 kilometrów na godzinę. Mike Tyson postanowił wziąć udział w programie otwierający "Shark Week" w telewizji Dicovery. W ramach tego show, stanął przed trzema wyzwaniami związanymi z tymi rybami. Dla boksera był to element przygotowań do powrotu na ring w listopadzie.

Rekiny od zawsze budziły u ludzi mieszankę grozy i fascynacji. Stanowią ostatnie ogniwo oceanicznego łańcucha pokarmowego. To niemający sobie równych łowcy, postrzegamy je często jako krwiożercze bestie. Choć popularność w kulturze masowej przyniósł film Steavena Spielberga "Szczęki", już wcześniej poświęcano im wiele uwagi. Wiele słyszało się o przypadkach, w których te rekiny atakowały ludzi. Obecnie wiemy, że choć brutalne i często tragiczne w skutkach, takie wypadki są rzadkie.

Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kameraOgromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kameraCzytaj dalej

Rekiny zmierzyły się z mistrzem boksu

Wyzwanie, którego podjął się Mike Tyson składało się z trzech części. W każdej kolejnej, kontakt z drapieżnikami był coraz bliższy. Podczas pierwszej z nich gwiazda sportu, zanurzyła się w klatce w ławicę żarłaczy żółtych. Choć boksera od jego przeciwników oddzielała stalowa klatka, doświadczenie i tak nie należało do przyjemnych. W następnej Tyson pozbawiony został jakiejkolwiek bariery, oddzielającej go od tych groźnych zwierząt. Jego zadanie polegało na odpychaniu podpływających do niego żarłaczy karaibskich. Bokser wydawała się pewny siebie, jednak jak wyznał w wywiadzie, którego udzielił po programie, był "śmiertelnie przerażony". W trzeciej części wyzwania miał stanąć do walki z najgroźniejszym z wodnych drapieżników wytypowanych do udziału w programie - żarłaczem tępogłowym. Tyson miał "znokautować" rekina.

DZISIAJ GRZEJE:1.Pies był zamknięty w nagrzanym samochodzie. Zaskakująca reakcja policjantów
2. Kot i kaczka zostali najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiają razem się spędzać czas

Mistrz świata w boksie stanął do pojedynku z rekinem

Projektujący zadnie biolodzy i opiekunowie rekinów z oceanariów wykorzystali "sztuczkę", którą posługują się nurkowie badający te zwierzęta. Jeśli uda im się złapać zwierzę za pysk i szybko, lecz delikatnie obrócić je na grzbiet zostaje ono sparaliżowane. Zdezorientowany żarłacz zatrzymuje się w stanie przypominającym hipnozę. Zdaniem naukowców dzieje się tak, ponieważ błędnik ryby wysyła do jej mózgu sprzeczne sygnały. Oszołomiony rekin jest wtedy niegroźny. Tyson przeszedł wcześniej szkolenie pod okiem badaczy tych drapieżników, by upewnić się, że ani mu ani rybie nie stanie się krzywda. W przerażającym pokazie siły i zręczności bokserowi udało się pokonać najsilniejszego morskiego łowcę. Dla boksera udział w programie stanowił część przygotowań do walki, którą 54-letni mężczyzna stoczy w listopadzie.

ZOBACZ FILM:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie możemy wytrzymać ze śmiechu, szczeniaczek "zaatakował" bobasa. Najlepszy film, jaki dzisiaj zobaczycie
  2. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?
  3. Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotu
  4. Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kamera
  5. Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiście
  6. Seria niebezpiecznych wydarzeń w Polsce. Wszystkie łączy jeden szczegół

Źródło: bleacherreport.com

Następny artykuł