rekin poluje
Źródło: youtube.com/ BBC Earth

Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kamera

7 Sierpnia 2020

Rekin długo śledził grupę fok podróżującą w poszukiwaniu pożywienia po oceanie. Drapieżnik jest w stanie wyczuć swoją ofiarę z wielu kilometrów, dzięki bardzo czułemu zmysłowi węchu. W końcu Żarłacz Biały postanowił zaatakować swoje ofiary. Na nagraniu widzimy, jak jedna z fok unika szczęk rekina, reszta rozpierzcha się w różnych kierunkach. Na pastwę losu zostaje jeden, mniej żwawy osobnik. Polowanie możemy podziwiać na kanale BBC Earth w serwisie Youtube.com.

Rekin krążył wokół ofiary czekając na dogodny moment do ataku. Foka nie miała szans uciec wielkiej i przebiegłej rybie. Czekała bezradnie na to co nastąpi. W pewnym momencie żarłacz wystrzelił w jej kierunku. Udało mu się zagłębić zęby w ciele swojej ofiary. Nie poczuł jednak smaku krwi, na który liczył. Okazało się, że przechytrzyła go ekipa programu "Spy in the Wild". Zespół produkcji BBC buduje łudząco podobne do swoich pierwowzorów roboty. Dbają nawet o to, by ich cyborgi pachniały dokładnie tak jak żywe zwierzęta.

Rekin musiał obejść się smakiem

Robotyczna foka miała towarzyszyć stadu tych zwierząt, zbierając za pomocą umieszczonych na jej ciele kamer unikalne zdjęcia zwierząt, bez ingerencji człowieka. Ekipa odniosła spektakularny sukces. Nie tylko rekin nabrał się na ich podstęp. Foki przyjęły androida do swojego stada. Przez wiele tygodni mogli obserwować zachowania fok, które nie miały pojęcia, o tym, że ktoś może je podglądać. BBC dostało jednak o wiele więcej, niż to na co liczyli. Poza zachowaniami tych morskich ssaków, mogli obserwować atak rekina z perspektywy jego ofiary. Zebrane przez nich dane ukazują zachowania łowne tych ogromnych ryb. Żarłacz biały jest jednym z największych morskich drapieżników. Jego ofiary raczej nie mają okazji zdać relacji z jego ataków.

DZISIAJ GRZEJE:1. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka
2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły

Żarłacze białe to urodzeni myśliwy

Te osiągające nawet do 6 metrów ryby są wręcz stworzone do roli drapieżnika znajdującego się na szczycie oceanicznego łańcucha pokarmowego. Są jedynymi z największych zwierząt zamieszkujących te wody. Ustępują jedynie wielorybom, które z reguły są spokojne i żywią się planktonem, lub mniejszymi rybami. Rekin rozwija w wodzie obłędną prędkość około 40 km/h. Ofiary śledzi nawet przez kilka godzin, wyczekując na dogodną okazję do ataku. Zwykle czaka aż zwierzęta rozdzielą się, lub złamią formację, w której porusza się stado. Atakują młode osobniki lub starsze i schorowane zwierzęta. Internauci są zachwyceni koncepcją programu.

-Jak tak dalej pójdzie będziemy obserwować szpiegowskiego robo rekina, polującego na szpiegowską robo fokę, oczami latającej nad powierzchnią wody robo mewy. I będziemy się przy tym dobrze bawić- piszę jeden z komentujących filmik.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczki
  2. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Naukowcy dowiedli, które rasy psów najczęściej gryzą dzieci. Tych psów lepiej nie prowokować
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragedii

Źródło: psy.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł