plaza
Źródło: pixabay.com/Pexels

Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera

5 Sierpnia 2020

Rekin został wyrzucony na plażę przez przypływ. Żarłacz biały walczył o życie dusząc się na brzegu. Rekin musiał podpłynąć bliżej plaży w poszukiwaniu jedzenia. Normalnie te zwierzęta trzymają się z daleka od uczęszczanych przez ludzi akwenów. W tym wypadku jednak desperacja musiała przyciągnąć go bliżej brzegu. Nagranie opublikowane w serwisie Youtube.com pokazuje mężczyznę z Australii podchodzącego do ryby po czym łapiącego za ogon. Zdumiewające co stało się chwilę później.

Rekin leżał na ziemi bezradnie miotając się po piasku. Większość ludzi panicznie boi się rekinów. Filmy takie jak "Szczęki" potęgują naturalny lęk przed ogromnym morskim drapieżnikiem. Przypadki ataku tej ryby na człowieka są ekstremalnie rzadkie, jednak zwykle tragiczne w skutkach. Każdy z nas, nie tylko jako dziecko, przynajmniej raz odczuł w wodzie przerażenie, na myśl, że w tym samym zbiorniku może pływać żarłoczny gigant. Zebrani wokół plażowicze przypatrywali się walczącej o życie rybie z bezpiecznej odległości, wielu robiło zdjęcia i nagrywało zdarzenie.

Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagowałKot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagowałCzytaj dalej

Rekin leżał na brzegu dusząc się

Biolog morski, profesor George Burgess, pracując na co dzień w Muzeum Morskim na Florydzie stwierdził, komentując sprawę młodego rekina na plaży, że:

- Żarłacze białe bardzo rzadko wymywane są na plaże, ponieważ zwykle żyją w otwartych wodach oceanów, bardzo daleko od brzegów lądu- powiedział naukowiec Live Science.

Wtedy jeden odważny mężczyzna postanowił wybawić zwierzę z męczarni. Ryba nie mogła oddychać, jednocześnie od wody dzieliły ją jedynie metry. Śmiałek podszedł do rekina i złapał go za ogon. Zwierzę było tak osłabione, że nawet nie stawiało oporu. Udało mu się zaciągnąć rybę do wody. Żarłacz był jednak tak osłabiony walką o każdy oddech, że falę prawie wyrzuciły go z powrotem na brzeg. Na szczęście widząc to, Australijczyk wrócił do wody i pomógł zwierzęciu odpłynąć na tyle daleko, że nie było już ryzyka, że wróci na brzeg.

DZISIAJ GRZEJE:1. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka
2. Kot i kaczka zostali najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiają razem się spędzać czas

Żarłacze białe osiągają ogromne rozmiary

Przeciętnie te ryby osiągają długość około 6 metrów. Dorosły osobnik może ważyć nawet do dwóch ton. To największy morski drapieżnik. Zwierzę jest zwinne i szybkie, co przy jego rozmiarze sprawia, że jest szczególnie sprawnym zabójcą. Rekiny zazwyczaj nie pożerają swoich ofiar w całości. Zazwyczaj gryzą ofiarę po czym odpływają, nie angażując się w niepotrzebne zmagania z nią, w których mogłyby odnieść obrażenia. Swoje ofiary lokalizują za pomocą wybitnie czułego węchu, pozwalającego wyczuć je z ogromnej odległości.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie możemy wytrzymać ze śmiechu, szczeniaczek "zaatakował" bobasa. Najlepszy film, jaki dzisiaj zobaczycie
  2. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Nikt nie zauważył groźnego pożaru przed blokiem. Tragedii zapobiegł zając, niewiarygodne
  5. Tragedia na Mazurach, husky zginął 80 metrów od domu. Właściciele podejrzewają myśliwych
  6. Seria niebezpiecznych wydarzeń w Polsce. Wszystkie łączy jeden szczegół

Źródło: animalchannel.co

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł