Małe psy - rasy różne
Źródło: pixabay/JosepMonter, Kimulechka, cnsconsultores, GLady, Taboadahdez, _Alicja_

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Jakie psy najchętniej wybierają Polacy?

29 Września 2020

Jakie rasy psów najchętniej wybierają Polacy? Lista ras psów jest naprawdę długa, znajdują się w niej zarówno małe, jak i duże czworonogi. Na pierwszym miejscu wcale nie uplasował się niewielki piesek, którego przysłowiowego można zmieścić do torebki. Polacy lubią czworonogi, z którymi można iść na dłuższy spacer, czy pobiegać za piłką. Oto najpopularniejsze rasy psów w Polsce.

Rasy psów, które wybierają Polacy. Jakie czworonogi najczęściej można spotkać w naszych domach? Wczoraj pokazywaliśmy Wam małe pieski, które nie potrzebują dużo m2, aby czuć się dobrze w czterech ścianach. Jednak to nie jest zasadą, że mały pies musi mieszkać w małym mieszkaniu, a duży w wielkim. Oczywiście, że trzeba zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki czy pełne miski jedzenia i wody. Ale chodzi również o kontakt z człowiekiem, spacery, wspólne zabawy. Poznajcie listę 20 psów, które najczęściej są wybierane przez Polaków. Pamiętajcie, że rasowe czworonogi można spotkać też w schroniskach. Nie trzeba kupować zwierząt i płacić za nie krocie, kiedy tak dużo psiaków marzy o ciepłych domach.

Ile kot ma żyć? Czy mit o 9 życiach jest prawdą?Ile kot ma żyć? Czy mit o 9 życiach jest prawdą?Czytaj dalej

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce

Według dogway.pl, najpopularniejsze rasy psów zaczynając od ostatniego miejsca to: border collie, jack russel teruer, mops, grzywacz chiński, rottweiler, beagle, cavalier king charles spaniel, chihuahua, buldog angielski i gończy polski. Na 10. miejscu znalazł się popularny złoty psiak, czyli golden retriver. Przyszli właściciele muszą pamiętać, że pies jest wyczulony na punkcie delikatności. Świetnie sprawdza się jako niańka dla zwierząt. Z kolei miejsce 9. należy do buldoga francuskiego. To również świetny kompan dla dzieci, ale potrafi być bardzo władczy i łakomy na smakołyki! Na miejscu 8. jest sznaucer miniaturowy. Można go poznać po charakterystycznej brodzie i wąsach! Pinczer uwielbia jeść i należy uważać na to, co ląduje w jego misce. W przeciwieństwie do miejsca 7., czyli do husky'ego jest mały i głośno szczeka. Popularne husky z wykonaniem tej czynności mają spore kłopoty. Psiaki są bardzo muzykalne, wyją, rzadko szczekają. Jeśli chodzi o miejsce 6. to znajdziemy na nim american staffordshire terier. Pies w typie bull określany jest jako "czuła niańka, ale i maszyna do zabijania". Co ciekawe, wiele osób boi się tej rasy psów, jednak jak widać jest ona częściej wybierana niż jamniki, których w ogóle nie ma na liście.

5. West highland white terier - psy tej rasy mogą mieszkać zarówno w mieście, jak i na wsi. Białe czworonogi są bardzo przyjazne, uwielbiają biegać i "skakać". Wszędzie jest ich pełno. Teriery należą do głośniejszych ras psów. Sąsiedzi mogą nie być zadowoleni z naszego wyboru zwierzaka do domu, stąd należy pracować z psem, aby nie budził całego osiedla swoim szczekaniem.

4. Berneński pies pasterski - ten pies nie należy do małych psów. Samiec i samica mogą ważyć nawet do 50 kilogramów! Berneńczyki są bardzo żywiołowe, czujne i spostrzegawcze. Mocno i szybko przywiązują się do właścicieli. Nie lubią zostawać same w domu.

3. Yorkshire terrier - yorki są uznawane za pieski do towarzystwa. Są głośne i waleczne. Charakter odziedziczyły po swoich myśliwskich przodkach. Słuchają właściciela, jednak należy nad tym pracować. Jeśli chodzi o naukę komend, ta często nie idzie gładko jak z płatka. Yorki nie zawsze chcą przystawać na nasze wizje, jednak czego nie robi się dla kochanego człowieka.

2. Labrador retriever - labradory to psy, które kochają pluskanie czy aportowanie. Nie są hałaśliwe, dobrze zsocjalizowane tolerują inne zwierzęta, nie przejawiają agresywnego zachowania. Labradory są przyjaźnie nastawione do wszystkich. Nie należy się ich obawiać, chyba że chce się im wyrządzić krzywdę. Wtedy labradory pokażą na co je stać!

DZISIAJ GRZEJE: 1.Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
2. Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3. Niekończący się dramat nad polskim morzem. Setki zwierząt cierpi, eksperci biją na alarm

1. Owczarek niemiecki - okazuje się, że Polacy kochają duże psiaki! Owczarki niemieckie to rasa psów najchętniej wybierana przez mieszkańców naszego kraju. Zwierzaki szybko uczą się komend, są bardzo pomocne, ale i towarzyskie. Sprawdzają się jako opiekunowie dla naszych pociech. Potrafią też stanąć w obronie, czy schwytać złodzieja! Owczarki często są wybierane do pracy w policji czy innych służbach.

Na liście nie znalazła się jedna z ras, która zdecydowanie jest najpopularniejsza, a o której mało się mówi. To oczywiście kundelek! Mieszaniec, kundel polski, przysłowiowy burek. Te psiaki najczęściej można spotkać na podwórkach i bardzo się z tego powodu cieszymy. Pamiętajcie, że pies z metką/dokumentem nie będzie kochał Was bardziej. Na szacunek zwierzęcia i jego uczucie trzeba sobie zapracować. A jakie są Wasze ulubione rasy psów? Napiszcie nam na Facebook'u!

Znany piłkarz może słono zapłacić za udostępnione przez siebie zdjęcie. Naraził psa na śmiertelne niebezpieczeństwoZnany piłkarz może słono zapłacić za udostępnione przez siebie zdjęcie. Naraził psa na śmiertelne niebezpieczeństwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Modelka została "nową twarzą polowań". Przez swoje zdjęcia z trofeami dostaje groźby śmierci
  4. Książe George otrzymał ząb rekina od Davida Attenborougha. Rząd Malty oniemiał, chce odzyskać skamielinę
  5. Znalazła najpiękniejszy sposób na upamiętnienie swojego zmarłego golden retrievera. Łzy same napływają do oczu
  6. Polska trafiła na czerwoną listę w kolejnym kraju. Sytuacja jest niepokojąca

źródło: dogway.pl

Następny artykuł