pies przyjaznej rasy
Źródło: unsplash.com/Eric Ward

Najbardziej przyjazne rasy psów. Będą wierne do końca życia

17 Października 2020

Rasy psów różnią się od siebie nie tylko wyglądem. Poza wspólnymi cechami wyglądu osobniki tej samej odmiany łączy wspólny temperament oraz charakter. Oczywiście nie oznacza to, że każdy z nich zachowuje się w ten sam sposób, jednak możemy opisać pewne tendencje np. uległość czy skłonność do agresji, które u czworonogów jednej rasy będą wyglądać podobnie.

Niektóre rasy psów odznaczają się wyjątkową łagodnością i przyjaznym usposobieniem. Jeśli więc zależy ci na tym, by twój pupil był dla ciebie wiernym przyjacielem i pieszczochem, wybierz którąś z nich. Oczywiście każdy pies ma swój indywidualny charakter. Wiele zależy od tego, jak wyglądają pierwsze miesiące jego życia. Socjalizacja z ludźmi i innymi czworonogami jest tutaj kluczowa. Warto też zadbać o to, by pochodził ze sprawdzonej hodowli. Wielu sprzedawców za szybko odbiera szczeniaki matce, chcąc uniknąć długiego utrzymywania zwierzaków i licząc na łatwy zysk. Często przekłada się to na problemy behawioralne, w tym nieuzasadnioną agresję.

Kożuchowska żali się na kredyt we frankach, wcześniej zarobiła 2 mln w pół roku. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie psich przyjaciółKożuchowska żali się na kredyt we frankach, wcześniej zarobiła 2 mln w pół roku. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie psich przyjaciółCzytaj dalej

Rasy psów różnią się od siebie charakterem

Oczywiście, odpowiednio wychowywany pitbull może być najmilszym i najrozkoszniejszym pupilem na świecie. Cechy charakterystyczne dla danej rasy nie muszą ujawnić się u każdego czworonoga. Tak jak możemy napotkać potulnego jak baranek rottweilera, zdarza się, że teoretycznie łagodny labrador wykazuje niebezpieczne tendencje czy niechęć do innych. Zazwyczaj jednak rasowe zwierzaki wpisują się w obowiązujące dla ich odmiany standardy. Poniżej prezentujemy listę najbardziej przyjaznych psów. W większości będą to dobre wybory dla ludzi, którzy decydują się na zakup pierwszego pupila, jak i rodzin z dziećmi.

1. Owczarek szkocki długowłosy - Są uznawane za jedne z najłagodniejszych czworonogów. Praktycznie nigdy nie zachowują się w sposób agresywnych. Widok tej rasy w tym zestawieniu może zdziwić niektóre osoby, które miały z nimi styczność. Często są nieufne wobec obcych, jednak jeśli oswoją się już z jakimś człowiekiemm, są wobec niego bardzo przyjazne. Uwielbiają pieszczoty i kontakt z bliskimi. Poleca się je rodzinom z dziećmi. Świetnie radzą sobie z maluchami, które traktują z anielską wręcz cierpliwością.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel zgotował psu koszmar. Ratownicy wciąż nie mogą uwierzyć, poszukują złoczyńcy
2. Pies ciągle zakrywał pyszczek łapą. Gdy ratownicy podeszli bliżej, poznali niezwykle smutny powód

2. Seter irlandzki - Energiczny i uwielbiający zabawę zwierzak, którego nie sposób nie polubić. Polecany szczególnie osobom aktywnym. Uwielbia zabawę na świeżym powietrzu. Zdaniem wielu, nigdy nie traci szczenięcej ikry i ufności. Wymaga jednak wiele uwagi i stałego kontaktu z właścicielem. Nie znosi długiej rozłąki oraz samotności.

3. Golden retriever - Pies o nienagannej reputacji. Uwielbia uszczęśliwiać człowieka. Świetnie wyczuwa jego nastrój oraz potrzeby. Jest tak łagodny i przyjazny, że wśród miłośników tej rasy krąży pewien żart. Twierdzą oni, że w razie włamania do domu, w którym mieszka, zamiast na nich warczeć i szczekać, on oprowadziłby ich po mieszkaniu łasząc się.

Bassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeBassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z psem sąsiadów. Każdego dnia zakrada się do ich garażu
  2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  5. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  6. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny
  7. Najlepszy z możliwych? Gessler zdradziła swój przepis na idealne ciasto drożdżowe

Źródło: gazetalubuska.pl

Następny artykuł