Jaka rasa psów będzie idealna dla dzieci?
Źródło: unsplash/Zach Kadolph

Rasy psów przyjazne dzieciom. Jaki czworonóg będzie odpowiedni dla najmłodszych?

9 Października 2020

Rasa psa ma ogromny wpływ na jego charakter, temperament oraz usposobienie do otoczenia. Dzieci bardzo często ulegają jedynie słodkiemu wyglądowi zwierzaków, nie mając świadomości, że każdy pies jest inny i namawiają rodziców do spełnienia ich chwilowej zachcianki. Aby uniknąć błędu i podjąć najlepszą możliwą decyzję, spośród wszystkich unikatowych ras czworonogów na świecie, eksperci wybrali te, która idealnie nadadzą się do wspólnego życia z dziećmi i nastolatkami. To idealni kandydaci na nowego członka rodziny.

Rasa psa ma kolosalne znaczenie przy wyborze idealnego pupila. Świadomy opiekun zwierząt domowych wie, że ustalony wzorzec charakteru u ras psów determinuje między innymi to, jak często zwierzę wymaga spacerów, czy jest aktywny, a może bardziej leniwy, jak znosi towarzystwo innych zwierząt, a także obecność dzieci. Podczas podejmowania decyzji o adopcji czworonoga warto mieć na uwadze, że nie każdy pies jest towarzyskim i cierpliwym kompanem zabaw dla najmłodszych domowników. Czworonożny członek rodziny nie powinien być wybierany pod wpływem presji czy impulsu, gdyż może to doprowadzić do poważnych problemów. Specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach zwierząt przedstawiamy listę najlepszych ras psów przyjaznych dzieciom!

Dlaczego pies ciągle za mną chodzi? Eksperci wyjawili prawdę, powody mogą Cię zaskoczyćDlaczego pies ciągle za mną chodzi? Eksperci wyjawili prawdę, powody mogą Cię zaskoczyćCzytaj dalej

Jaka rasa psa będzie idealna dla dziecka?

Psy mają zazwyczaj doskonały kontakt z dziećmi, zaś dzieciństwo spędzone u boku czworonożnego przyjaciela to niezapomniana przygoda, którą pragnie przeżyć większość maluchów. Wyjątkowa więź nawiązana między dzieckiem a psem uczy je wzajemnej odpowiedzialności, troski i bliskości, a przy okazji gwarantuje masę świetnej zabawy i wspomnień na długie lata. Tylko jak wybrać idealnego towarzysza dla najmłodszych? Zdaniem ekspertów nie powinien być on ani za duży, ponieważ może przypadkiem przygnieść lub skoczyć na dziecko, ani za mały, gdyż istnieje ryzyko, że to maluch niechcący zrobi mu krzywdę. Wynika z tego, że najlepszym wyborem będzie pupil średniego rozmiaru, który odznacza się niezwykłą cierpliwością i ciepłem. Oczywiście nie oznacza to, że mniejsze i większe zwierzaki nie mają szans na zostanie idealnym towarzyszem dziecka. Wszystko jest możliwe, dopóki rodzic pilnuje porządku i w porę reaguje, gdy zabawa wymyka się spod kontroli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Nauczyli go straszyć niedźwiedzie. Pies zrobił psikusa, spotkał sarenkę i zapomniał o całym świecie

Na liście małych psów przyjaznych dzieciom znalazły się rasy yorkshire terier, mops oraz maltańczyk. Zwierzaki te lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i nie mają w zwyczaju przejawiać agresję w stosunku do najmłodszych członków rodziny. Są wrażliwe, potulne i bezkonfliktowe. Jeśli mowa o kategorii psów średnich rozmiarów to dobrym wyborem będzie adopcja rasy beagle, pudel, buldog francuski, golden retriever czy basset hound. To czworonogi, które łatwo wzbudzają sympatię, charakteryzują się dużą inteligencją i doskonale czują się w towarzystwie wielu osób. Jeśli zaś chodzi o większe psy to warto dać szansę rasom owczarek szkocki, labrador oraz owczarek niemiecki. Są uwielbiane przez dzieci i nastolatków ze względu na swoją wierność, a także dlatego, iż ich wrodzone instynkty podpowiadają, jak odpowiednio zaopiekować się małymi ludźmi.

Warto pamiętać, że pies w domu przynosi wiele korzyści i ma swoją ważną rolę. Rodzice powinni zadbać o to, aby dzieci od pierwszych chwil wiedziały, że słodki towarzysz na czterech łapkach to nie tylko zabawa, ale też wielka odpowiedzialność.

Myśleli, że znaleźli porzucone kociątko. Gdy przyjrzeli mu się z bliska, aż odskoczyli z wrażenia, nie mogli się bardziej mylićMyśleli, że znaleźli porzucone kociątko. Gdy przyjrzeli mu się z bliska, aż odskoczyli z wrażenia, nie mogli się bardziej mylićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Obcy kot ciągle hałasował pod drzwiami mężczyzny. W końcu wpuścił go do środka, ale finału nie przewidział
  4. Najbardziej samotny słoń na świecie w końcu będzie miał towarzystwo. Po 35 latach zerwą mu łańcuchy i przewiozą do nowego zoo
  5. Co robi kot sam w domu? Wzruszające nagranie ujawnia niewiarygodną prawdę
  6. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. "Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani"

źródło: josera.pl

Następny artykuł