trzaskowski
Źródło: Jakub Kaminski/East News

Pilny apel Rafała Trzaskowskiego. Dotyczy mieszkańców stolicy i wszystkich zwierząt

29 Grudnia 2020

Rafał Trzaskowski wydał pilny komunikat w mediach społecznościowych. W nich zwrócił się do mieszkańców Warszawy i turystów, którzy tegorocznego Sylwestra spędzają w stolicy. Poprosił o nie strzelanie petardami, których to hałas negatywnie działa na zwierzęta.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy jest miłośnikiem zwierząt. Posiada buldoga o imieniu Bąbel i papugę, którą nauczył mówić! Polityk często podkreśla, że los zwierząt nie jest mu obojętny. Stara się pomagać braciom mniejszym m.in. przez nawoływanie o niestrzelanie fajerwerkami w niebo podczas Sylwestra.

Apel Rafała Trzaskowskiego

- Razem z Bąblem jak co roku przypominamy - Warszawa nie strzela w Sylwestra! Chodzi nie tylko o przestrzeganie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, ale także o dobro zwierząt. Bądź człowiekiem, dbaj o czworonogi (i nie tylko!) - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Jak wiemy, zwierzęta nie lubią hałasu i uciekają przed nim. Wiele zwierzaków chowa się pod kołdry, szuka schronienia w łazience, inne nawet próbują jak najdalej uciec! Pupile potrafią trząść się do rana. Dla wielu z nich Sylwester jest koszmarem.

- Już po raz trzeci #WarszawaNieStrzela w sylwestra. Ze względu na bezpieczeństwo i spokój naszych pupili w nowy rok wejdziemy bez fajerwerków. Huk i błysk płoszy i stresuje nie tylko domowe zwierzęta, dlatego zachęcamy do unikania materiałów pirotechnicznych - przypomina miasto stołeczne na facebookowym profilu.

Nie żyje bardzo rzadkie białe kiwi. Samiczka była inspiracją do wielu książek dla dzieciNie żyje bardzo rzadkie białe kiwi. Samiczka była inspiracją do wielu książek dla dzieciCzytaj dalej

Sylwester w Warszawie 2020/2021

W tym roku w związku z pandemią Sylwester miejski w Warszawie został odwołany.

- W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - potwierdziła w poniedziałek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Dodała, że ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować imprezę, ale jak wiadomo wszystko zależy od sytuacji.

W poprzednim roku sylwester odbył się na placu Bankowym. Warszawiacy bawili się przy przebojach Bajmu, Blue Cafe, Kombii czy Pectusa. O północy zrezygnowano z fajerwerków.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: twitter/facebook

Następny artykuł