myszka w boksie
Źródło: facebook.com/KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Pokazali jak zmienił się pies z Radys. Widok chwyta za serca, niewiarygodne

30 Lipca 2020

Schronisko w Radysach to miejsce, w którym wiele psów wycierpiało naprawdę dużo. Wciąż na jaw wychodzą informację o kolejnych nieprawidłowościach i przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Co jakiś czas docierają do nas jednak pozytywne informacje, o dalszych losach zwierząt, które otrzymały pomoc, lub zostały adoptowane przez odpowiednich ludzi.

W Schronisku w Radysach doszło do ogromnej liczby zaniedbań i przestępstw. Właścicielowi placówki postawiono zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Personel ośrodka porzucił zwierzęta, krótko po tym, jak policja i fundacje zajmujące się ochroną zwierząt weszły na teren placówki. Później na jaw wychodziło coraz więcej niechlubnych faktów z tego miejsca, m.in., że pracownicy schroniska nie informowali właścicieli o ich zgubach, które tam mieszkały. Całe szczęście zwierzaki trafiły już do nowych schronisk, a niektóre nawet do nowych domów. Zobaczcie jak zmienił się jeden z takich psiaków!

Zmusiła owczarka, aby zapozował z nią do zdjęcia. Chwilę później wydarzyła się tragediaZmusiła owczarka, aby zapozował z nią do zdjęcia. Chwilę później wydarzyła się tragediaCzytaj dalej

Schronisko w Radysach bez psów

Zwierzęta z ośrodka, nazywanego przez niektórych "psim piekłem", przeniesiono do innych placówek w różnych miastach. Dzięki wysiłkom wolontariuszy wiele z nich bardzo szybko trafiło do nowych, kochających domów. Część pisaków posiadała jednak poważne problemy zdrowotne i behawioralne, które należy rozwiązać, nim trafią do adopcji. Wolontariusze wciąż pracują z wieloma z nich, przyzwyczajające je na nowo do kontaktu z człowiekiem i pokazując, że mimo ich wcześniejszych doświadczeń mogą liczyć na ludzką miłość i życzliwość.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden

Myszka zmieniła się nie do poznania

Jednym ze zwierząt mieszkających w Radysach był pies o imieniu Myszka. Kiedy pracownicy organizacji prozwierzęcych spotkali go po raz pierwszy, czworonóg był smutny, osowiały i apatyczny. Chował się w kącie boksu, unikał kontaktu z człowiekiem. Nie chciał nawet wyjść do ratowników, czy na nich spojrzeć. Możemy jedynie domyślać się, co pies przeszedł przed trafieniem do placówki i, czego doświadczył przebywając na jej terenie.

Myszka trafiła pod opiekę wolontariuszy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wolontariusze ciągle zabiegali o poprawę jej stanu. Pracowali z nią bez wytchnienia, przyzwyczajając ją do dobrego kontaktu z człowiekiem, poświęcając jej masę uwagi i bawiąc się z nią. Szybko zaczęła reagować pozytywnie na kontakt z ludźmi, a nawet samemu zabiegać o ich uwagę. Teraz jest zupełnie innym psem, niż w momencie, w którym opuściła Radysy. W sieci pochwalono się filmikiem, jak zmieniła się Myszka. Psiak odżył, jest chętny do zabawy, to zupełnie inny czworonóg!

Mamy nadzieję, że psiak wkrótce znajdzie kochający dom i na stałe zapomni już o traumie.

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIE I POST:

myszPo wyjściu ze schroniska pies jest super radosny
facebook.com/KTOZ

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans

Źródło: Instagram

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł