otoz przy pustych klatkach
Źródło: facebook.com/OTOZ Animals

Akcja ratunkowa w Radysach cały czas trwa. Uratowano już ogromną liczbę zwierzaków

2 Lipca 2020

Schronisko w Radysach jest zamykane z powodu zaniedbań i przypadków znęcania się nad zwierzętami. Na miejscu nieustannie pracują wolontariusze i członkowie organizacji działających na rzecz zwierząt. Dzięki ich wysiłkom wiele zwierząt ma szansę na normalne życie, jednak wciąż wiele pracy przed nimi. W schronisku w momencie podjęcia interwencji przebywało około 1300 zwierząt.

Schronisko w Radysach zyskało niechlubną sławę po aresztowaniu jego właściciela przez policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami oraz posiadania amunicji bez niezbędnego zezwolenia. Śledczy na terenie schroniska znaleźli martwe zwierzęta oraz około 70, które wymagały natychmiastowej opieki weterynaryjnej. Wraz z funkcjonariuszami na teren placówki weszli także obrońcy praw zwierząt, którzy pracują nad zapewnieniem zwierzętom godnych warunków do życia, oraz znalezieniem dla nich dobrych domów. Przedstawiciele OTOZ animals umieścili na facebooku organizacji poruszający film.

Dziecko wyciągnęło rączkę do owczarka. Rodzice wszystko nagraliDziecko wyciągnęło rączkę do owczarka. Rodzice wszystko nagraliCzytaj dalej

Ze Schroniska w Radysach uratowano już 300 psów

Wolontariusze z OTOZ Animals, Mondo Cane, Pogotowia dla Zwierząt, TOnZ, Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Orońców Praw Zwierząt, Augustowskiego Stowarzyszenia "Kudłacz" pracują bez wytchnienia. W ciągu zaledwie kilku dni udało im się zapewnić nowe domy 300 czworonogom. Jakiś czas temu wolontariusze opublikowali wzruszający apel o pomoc, brakowało rąk do pracy oraz podstawowych artykułów niezbędnych do opieki i transportu zwierzętami.

Akcja w radyskim schronisku wciąż trwa. Do tej pory, wspólnymi siłami (...) odebraliśmy już ponad 300 psów! Kolejne czekają w kolejce. Nie spoczniemy dopóki wszystkie zwierzęta nie zostaną uratowane. Trzymajcie kciuki!- piszą na swoim facebookowym profilu wolontariusze.

DZISIAJ GRZEJE:1. Labrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzach
2. Maleńkie bliźniaczki spały, gdy rzucił się na nie pies. Mama nie była w stanie powstrzymać tragedii

Nadzieja na poprawę losu zwierząt

Nowe informacje płynące ze schroniska w Radysach napawają raczej optymizmem. Pracujące na miejscu osoby i organizacje informują o kolejnych sukcesach oraz adopcjach uratowanych psów. Nie oznacza to jednak, że sytuacja została już opanowana. Na miejscu wciąż pracują dziesiątki osób zaangażowane w pomoc psiakom. W momencie wejścia organizacji prozwierzęcych i policji na teren schroniska na terenie placówki znajdowało się około 1300 zwierząt, wiele z nich było niedożywionych, odwodnionych, chorych lub rannych. Psy oddawane są do adopcji, której procedura odbywa się szybciej niż normalnie. Te, które nie znajdą domów zostaną rozlokowane po lepiej funkcjonujących placówkach opiekuńczych.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  2. Dwa psy rzuciły się na 5-latkę. Doszło do tragedii, dziecko było w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  3. Joanna Krupa straciła 14-letniego przyjaciela. Ich ostatnie spotkanie wzrusza do łez
  4. Naukowiec poświęcił życie dla zwierząt z niepełnosprawnościami. Nikt nie jest w stanie uwierzyć w jego działania
  5. Rozsypywała prochy swojego golden retrievera i zobaczyła jego ducha. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Jamnik codziennie gdy wraca do domu robi niesamowitą rzecz. Jego właściciele w końcu postanowili wszystko nagrać

Źródła: .facebook.com/otoz.animals/

Następny artykuł