rabusie w banku
Źródło: youtube.com/ KPIX CBS SF Bay Area

Zamaskowani rabusie napadli na bank. Powód włamania zaskakuje, nie przyszli tam po pieniądze

25 Października 2020

Banki stanowią jeden z najpopularniejszych celów napadów i kryminalnych aktywności. Instytucje te inwestują w najnowsze zabezpieczenia i zatrudniają rzesze ochroniarzy. Rabusie często znajdują jednak sposób na sforsowanie alarmów oraz ominięcie straży. Choć kradzieże z banków rzadko kiedy kończą się spektakularnym sukcesem znanym z filmów akcji, tej parze nie można odmówić skuteczności.

Bank padł ofiarą niecodziennego przestępstwa. Para młodych złodziei niepostrzeżenie wślizgnęła się na teren placówki firmy Chase położonej w Redwood City w Kalifornii. Nie szukali tam jednak gotówki. O ujęciu przestępców zadecydował czysty przypadek. Zauważył ich jeden z klientów instytucji, który chciał wypłacić pieniądze z bankomatu. Od razu zawiadomił ochronę, która wezwała wsparcie odpowiednich służb. Pościg za napastnikami trwał zaledwie 10 minut i odbywał się wyłącznie w budynku przedsiębiorstwa. Na szczęście nikt nie został ranny.

Po 3 latach poszukiwań odnalazł zaginionego psa. Reakcja zwierzęcia sprawiła, że właściciela zatkało, jest nagraniePo 3 latach poszukiwań odnalazł zaginionego psa. Reakcja zwierzęcia sprawiła, że właściciela zatkało, jest nagranieCzytaj dalej

Bank padł ofiarą nietypowych kryminalistów

Przygotowania do napadu na bank zazwyczaj trwają miesiącami. Złodzieje starają się zdobyć jak najwięcej informacji o jego funkcjonowaniu. Muszą wiedzieć, jak rozmieszczone są kamery, kiedy ochrona kończy swoją zmianę, czy jak zabezpieczony jest skarbiec i kasy. W tym wypadku jednak decyzja o napadzie wydaje się być zupełnie spontaniczna. Być może gdyby złodzieje lepiej się przygotowali, udałoby się im uniknąć aresztowania.

Dwójka zamaskowanych bandytów to w tym wypadku para młodych szopów, które dostały się do budynku banku. Nikt nie wie, skąd wzięły się tam te dzikie zwierzęta. Początkowo pracownicy banku sami próbowali je przepędzić. Okazało się jednak, że zwinne gryzonie nie poddadzą się tak łatwo.

Podjęto decyzję o wezwaniu specjalistów od tego typu zdarzeń. Na miejscu szybko zjawili się pracownicy organizacji Peninsula Humane Society & SPCA. Na co dzień zajmują się oni walką o etyczne traktowanie zwierząt, jednak mają doświadczenie w odłowach dzikich stworzeń z terenów miejskich. Zazwyczaj wywozi się je kilka kilometrów dalej do lasu i wypuszcza.

- Niecodziennie wzywa się organizację działające na rzecz zwierząt, by jej pracownicy radzili sobie z włamaniem do banku. Jako że rabusie byli zamaskowanymi, niebezpiecznymi przybyszami z lasu, rzeczywiście mogliśmy poradzić sobie lepiej niże inne służby - powiedziała Buffy Martin Tarbox, rzeczniczka Peninsula Humane Society i SPCA.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po 3 latach poszukiwań odnalazł zaginionego psa. Reakcja zwierzęcia sprawiła, że właściciela zatkało, jest nagranie
2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
3. Dziecko raczkuje w stronę owczarka niemieckiego. Wtedy pies od razu reaguje, rodzice nie wierzą własnym oczom

Rabusie zostali zatrzymani na terenie banku

Kryminalistów udało się złapać na gorącym uczynku. Choć próbowali udawać maskotki, zamierając bez ruchu, nie wytrzymali za długo w jednej pozycji. Para szopów nie zdążyła nawet uciec z placówki. Nie jest jasne, czego zwierzęta szukały w banku. Być może skusił je zapach drugiego śniadania jednego z pracowników lub rozłożonych jako poczęstunek dla interesantów herbatników.

Ciekawe jest to, jak czworonożni przestępcy dostali się na teren instytucji finansowej. Zdaniem pracowników weszły po stojącym tuż obok ściany budynku drzewie na dach. Stamtąd miały przedostać się do kanałów wentylacyjnych. Świadczą o tym dowody, w postaci połamanych segmentów podwieszanego sufitu, oraz pogiętych blaszanych szybów wentylacyjnych.

- Było kilka połamanych płyt sufitowych, a zamaskowani bandyci przewracali papiery, a nawet komputer. Na szczęście szopy nie odniosły obrażeń i o ile nam wiadomo, nie uciekły z pieniędzmi - dodała rzecznik PHS i SPCA.

Na szczęście nikomu nie stała się krzywda, choć rabusiom udało się napędzić trochę strachu klientom i pracownikom banku.

ZOBACZ FILMIK:


Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyKinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite. Powiedziała do swojego psa, że go kocha. Mały piesek odpowiedział i wzruszył ją do łez
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Dlaczego koty tak dziwnie się zachowują? Oto 5 nietypowych manier mruczków, które wykraczają poza ludzką logikę
  4. Artur Szpilka pochwalił się nowymi tatuażami. Miłośnicy zwierząt nie kryją zachwytu
  5. Dramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczek
  6. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  7. Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczych

Źródła: youtube, o2.pl

Następny artykuł