Pupil żył w skandalicznych warunkach
Źródło: ratujemyzwierzaki.pl/fundacja mam nosa

Właściciel prześladował swojego pupila. Ciężko uwierzyć, do czego się posunął

30 Lipca 2020

Pupil został znaleziony podczas interwencji przez wolontariuszy z Fundacji Masz Nosa. Suczka była trzymana w zatrważających warunkach, a jej właściciel, który od dłuższego czasu zmagał się z problemem alkoholowym, pastwił się nad nią na różne sposoby i ignorował niepokoje sąsiadów. To, co przeżyła psinka przechodzi ludzkie pojęcie.

Pupil w postaci psa czy kota często jest postrzegany jako najbliższy i jedyny prawdziwy przyjaciel w najtrudniejszych chwilach życia swoich opiekunów. Zwierzaki potrafią obdarzyć swoich właścicieli bezgraniczną miłością i nie oceniają ich nawet wtedy, kiedy wszyscy wokół patrzą na ich poczynania w krytyczny sposób. Niestety, nie wszyscy ludzie podejmują się opieki nad zwierzętami po to, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ciepło domowego ogniska. Przekonała się o tym suczka, która została odebrana swojemu właścicielowi podczas interwencji w połowie lipca tego roku.

Zmusiła owczarka, aby zapozował z nią do zdjęcia. Chwilę później wydarzyła się tragediaZmusiła owczarka, aby zapozował z nią do zdjęcia. Chwilę później wydarzyła się tragediaCzytaj dalej

Właściciel nie interesował się dobrem pupila

Fundacja Masz Nosa - Pomagamy Zwierzętom dostała wezwanie w sprawie zaniedbanego pupila. Osoba, która zgłosiła podejrzenie złego traktowania zwierząt błagała, aby organizacja pomogła suczce najszybciej, jak to tylko możliwe, ponieważ jej właściciel od długiego czasu cierpi na problem alkoholowy i nie jest w stanie odpowiednio zadbać o samego siebie, a co dopiero zaopiekować się swoim psem. Po przybyciu pod wskazany adres wolontariusze zauważyli, że wiejska posesja jest nieogrodzona, dlatego zarówno nieznajomi ludzie, jak i puszczone luźno zwierzęta sąsiadów nie miałyby najmniejszego problemu z wdarciem się na teren. Zwierzę przebywało zaledwie kilka metrów od placu zabaw dla dzieci, jednak ani jeden rodzic nie podjął wcześniej żadnych działań, aby ulżyć psu w cierpieniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden

Pies był stale na łańcuchu

Ze zgłoszenia zaniepokojonego świadka wynikało, że suczka jest w trakcie cieczki i w przeciągu ostatnich kilku dni była napastowana przez inne psy. Pupil był także pogryziony i trzymany na krótkim łańcuchu, dlatego nie miał najmniejszych szans w starciu z innymi zwierzętami, które ciągle robiły mu krzywdę. Jeszcze kilka dni wcześniej nie miał nawet miejsca, w którym mógłby się schować w czasie deszczu, dlatego jeden z sąsiadów postanowił zadbać o minimum potrzeb zwierzaka i podarował mu drewnianą budę oraz komplet miseczek. Pracownikom fundacji pękło serce, kiedy zobaczyli jak pyszczek przestraszonej suczki nieśmiało wystaje ze środka schronienia. Psinka była na stałe przywiązana metalowym łańcuchem do budy, który wrósł jej w kark i pozostawił otwartą ranę.

Z rozmowy z prawnym właścicielem zwierzęcia wynikało, że suczka jest pod jego opieką od około roku, jednak nie posiada żadnych dokumentów ani zaświadczeń, które potwierdzałyby, że w tym czasie dbał o jej zdrowie i dobrostan. Co oburzające, mężczyzna nie pamiętał, kiedy ostatni raz spuścił suczkę z łańcucha. Jej miski na wodę i jedzenie także świeciły pustkami, choć właściciel zarzekał się, że niedawno ją karmił. Członkowie fundacji odebrali suczkę właścicielowi, który zrzekł się do nich wszelkich praw, a także podał tożsamość mieszkańców wioski, którzy nie upilnowali swoich zwierząt.

Obecnie trwa zbiórka na rzecz suczki z interwencji, dlatego zachęcamy do wsparcia Fundacji Mam Nosa, a także zbiórki organizowanej przez firmę IBERION, aby pomóc psom uratowanym ze schroniska w Radysach. Każda złotówka ma znaczenie!

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł