Puma Nubia w zoo
Źródło: KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię

5 Października 2020

Policjanci z Zawiercia prowadzą dochodzenie przeciwko byłemu właścicielowi pumy Nubii, Kamilowi S. Poszukują osób, które zostały przez niego narażone na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Dochodzenie jest wielowątkowe.

Policjanci biorą się za byłego właściciela pumyNubii, Kamila S. Mężczyzna nie opiekuje się nim od kilku miesięcy, jednak nie zwalnia go to z przewinień, które kiedyś dokonał. Policjanci prowadzą dochodzenie przeciwko Kamilowi S. m.in. o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, które brały udział w warsztatach lub publicznych pokazach z pumą Nubią. Osoby, które czuły się zagrożone proszone są o kontakt z mundurowymi.

Corgi urodził się z dwoma nosami i jednym oczkiem. Opiekun chciał zrobić mu okropną rzeczCorgi urodził się z dwoma nosami i jednym oczkiem. Opiekun chciał zrobić mu okropną rzeczCzytaj dalej

Apel policjantów

Policjanci z Zawiercia chcą rozliczyć Kamila S. także za pobieranie płatności za warsztaty i organizowanie zbiórek na pomoc prawną.

- Wszystkie osoby, które poczuły się zagrożone lub oszukane, proszone są o kontakt osobisty, bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, tel. 47 85 352 80, 47 85 352 55 lub z najbliższą jednostką Policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl - informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.

Jak informuje o2.pl, właściciel pumy nic nie wie o działaniach policji. Mężczyzna nadal planuje odzyskać zwierzę, o czym stale informuje w mediach społecznościowych.

- Sprawa Nubii jest sprawą polityczną. Nie będę ukrywał. Wszystko w rękach Michał Wójcik - Wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyrok za zawieszenie działalności . Wyrok na zwierzęciu. Wystarczy dobra wola. Nic więcej - pisze były właściciel pumy w mediach społecznościowych. Czy rząd mu pomoże odzyskać zwierzę?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Corgi urodził się z dwoma nosami i jednym oczkiem. Opiekun chciał zrobić mu okropną rzecz
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał

Puma Nubia - do kogo należy?

Przypomnijmy, puma Nubia należy obecnie do Skarbu Państwa i mieszka w śląskim ogrodzie zoologiczny. W lipcu br. Sąd orzekł przepaść zwierzęcia, na co Kamil S. zareagował w dość emocjonalny sposób, uciekając z nią do lasu. Mężczyzna ukrywał się ze zwierzęciem przez 2 dni, relacjonując ucieczkę w mediach społecznościowych. Później "dobrowolnie" oddał ją do Chorzowa, choć decyzją Sądu puma miała trafić do Poznania. Przez niespełna 2 miesiące Kamil S. był wolontariuszem w śląskim zoo. Umowa z ogrodem zoologicznym zakończyła się 31 sierpnia br. i nie została przedłużona.

Puma Nubia jest obecnie jedną z atrakcji w ogrodzie zoologicznym. Zdaniem ekspertów zwierzę nie powinno wrócić do właściciela. Puma jest samotnikiem, dzikim zwierzęciem a nie udomowionym kotem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz

Źródło: o2.pl

Następny artykuł