Oto Messi - udomowiona puma z Rosji
Źródło: facebook/messithecouguar

My mamy Nubię, a oni Messiego. Poznajcie pumę z Rosji

31 Lipca 2020

Puma Nubia to prawdopodobnie najbardziej znana przedstawicielka tego gatunku w Polsce, jednak w sąsiadującej Rosji również mieszka dziki kot o podobnej sławie. Ma na imię Messi i mieszka w domu razem ze swoim właścicielem Panem Sashą. Czy ich historia nie wydaje się znajoma?

Puma Nubia i dylemat dotyczący jej przyszłego miejsca pobytu jest niewyjaśnioną sprawą, którą od czerwca tego roku żyje cała Polska. Dramatyczne zdarzenia, które rozegrały się na przełomie lipca tego roku pozwoliły zarówno zwolennikom, jak i przeciwnikom działalności Kamila S. na spojrzenie na kwestię hodowli dzikich zwierząt przez osoby prywatne z nieco szerszej perspektywy. Tymczasem w sąsiadującym państwie ma miejsce podobna sytuacja. Jak wygląda życie udomowionej pumy w Rosji?

Języki rottweilerów drastycznie zmieniły kolor. Istniało tylko 1 wytłumaczenie powoduJęzyki rottweilerów drastycznie zmieniły kolor. Istniało tylko 1 wytłumaczenie powoduCzytaj dalej

Poznajcie pumę o imieniu Messi

Messi to męski przedstawiciel gatunku drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych. Urodził się wraz z dwójką swojego rodzeństwa 30 października 2015 roku w ogrodzie zoologicznym w Sarańsku w Rosji. Dla uhonorowania nadchodzących mistrzostw w piłkę nożną kociak otrzymał imię po znanym zawodniku - Lionelu Messi. W 2016 roku Messi został przeniesiony do ZOO w Penzie, jednak wkrótce weterynarze zauważyli, że kociątko wykazuje różne problemy zdrowotne i jest o 1/3 mniejszy, niż inni przedstawiciele jego gatunku. Pewne jest, że nie przeżyłby w naturalnym środowisku. Wszystko wskazywało na to, że życie Messi nie będzie usłane różami. Po pewnym czasie pracownicy tamtejszego zoo doszli do wniosku, że nie są w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki i rozważali jego uśpienie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Dzieci pudla i labradora są super słodkie. Ciężko oderwać wzrok od szczeniaków
3. Gęś trzęsła się porzucona na ulicy. Gdy podeszli bliżej zorientowali się, że pod skrzydłem chowa inne zwierzątko

Adopcja pumy była jedynym wyjściem

Pewnego dnia Alexandr Dmitriev wraz ze swoją żoną Mariya wybrali się w odwiedziny do ZOO w Penzie, gdzie Messi od razu przypadł im do gustu. Małżeństwo momentalnie zakochało się w dzikim kocie, któremu nikt inny nie dawał szans i zdecydowali się na jego adopcję. Messi zamieszkał ze swoją ludzką rodziną w ich domu, gdzie jego nowi właściciele każdego dnia poświęcają mu dużo czasu, aby w pełni zadbać o zdrowie zwierzęcia. Alexandr zdawał sobie sprawę, że hodowla egzotycznych, dzikich zwierząt przez osoby prywatne nie należy do częstych zjawisk, dlatego wpadł na pomysł, aby podzielić się ze światem historią Messiego. W tym celu założył profil w mediach społecznościowych oraz kanał na platformie Youtube zatytułowany I_AM_PUMA, gdzie publikuje zdjęcia i filmy dokumentujące życie codzienne ich pupila. Jak wynika ze wpisów, Messi codziennie wychodzi na spacery, ma dopasowaną dietę do swoich potrzeb, a także przeszedł specjalistyczne szkolenie, które głównie poddawane są psy. Wielki kociak zna około 10 komend, które posłusznie wykonuje.

Opiekunowie Messiego przyznają, że puma zachowuje się czasami zadziwiająco podobnie do domowych zwierzaków, dlatego zdarza im się zapomnieć, że to tak naprawdę dzikie zwierzę, a nie pupil-kanapowiec. Oczywiście, nie należy zapominać, że wszystkie dzikie zwierzęta powinny rodzić się i mieszkać na wolności, jednak w przypadku Messiego sprawa była bardziej skomplikowana. Mamy nadzieję, że rodzina Messiego dobrze o niego dba i zapewnia mu wszystko, czego potrzebuje, a sam kociak jest codziennie szczęśliwy!

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ NAGRANIE:

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Przypadkiem znaleźli autokar wypełniony zawiązanymi siatkami. Otworzyli jedną i ich zmroziło, zawartość ścina z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy
  5. Mężczyzna wskoczył do wodnego zbiornika w zoo. Wszystko się nagrało
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata

Źródło: zgorzelec.naszemiasto.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł