Puma Nubia
Źródło: Krystyna Gocman-Kubiak

Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

29 Lipca 2020

Puma Nubia od dwóch tygodni mieszka na terenie chorzowskiego ogrodu zoologicznego. Odwiedzający ją turyści chętnie komentują jej stan emocjonalny w sieci. Zwierzę ma czuć się smutne i osamotnione w nowym miejscu, ma cierpieć i tęsknić za właścicielem. Czy taka jest prawda i dziki kot naprawdę płacze? Odpowiedź może Was mocno zaskoczyć.

Puma Nubia zgodnie z prawem należy do Skarbu Państwa, który przekazał ją pod opiekę poznańskiemu zoo. Sąd postanowił odebrać zwierzę byłemu właścicielowi z racji na zagrożenie jakie może stwarzać dziki kot oraz nieprawidłowe warunki, w jakich puma była trzymana. Kiedy pracownicy poznańskiego zoo przyszli odebrać pumę właścicielowi, ten uciekł z nią do lasu, gdzie ukrywał się przez 2 dni. Później "dobrowolnie" oddał ją do śląskiego ogrodu zoologicznego, gdzie zatrudnił się jako wolontariusz, aby móc być ze swoim "dzieckiem", jednocześnie deklarując walkę o powrót Nubii do domu. Kamilowi udało się przekonać wiele osób, że zwierzę powinno przebywać z nim, ale czy taka jest prawda?

Senior wyszedł ze szpitala i nie przyjął swojej wiernej suczki. Okropny, inny niż wszyscy myślą powódSenior wyszedł ze szpitala i nie przyjął swojej wiernej suczki. Okropny, inny niż wszyscy myślą powódCzytaj dalej

Eksperci zaprzeczają doniesieniom fanów mężczyzny

Jakiś czas temu na stronie prowadzonej przez Kamila S. dotyczącej pumy pojawił się filmik, na którym zwierzę "płacze" z powodu tęsknoty. Nagranie udostępnił jeden z internautów, który odwiedził zwierzę w ogrodzie zoologicznym. Komentujący od razu podłapali trop, ich zdaniem kot w ten sposób okazuje ból po rozłące z bliskim mu człowiekiem. Doniesienia te w rozmowie z Gazetą Wyborczą skomentowała pani dyrektor chorzowskiej placówki, Jolanta Kopiec.

- Nie zaobserwowano, aby płakała, a dźwięki wydaje typowe dla samicy, która jest w rui, przywołując samca - stwierdziła Jolanta Kopiec.

Zwierzę ma nie okazywać żalu po rozstaniu z Kamilem S., raczej wykazywać normalne dla tego gatunku zachowania godowe, które niewprawnemu obserwatorowi mogą kojarzyć się z płaczem. Kobieta przekonuje, że warunki w jakich przebywa puma są satysfakcjonujące. Zdaniem pracowników ogrodu drapieżnik zachowuje się normalnie. Podobnie jak ich domowi pobratymcy, wielkie koty lubią sobie poleżeć po posiłku. Jeżeli nie dostarcza się im żadnej rozrywki, ucinają sobie drzemkę.

DZISIAJ GRZEJE:1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się dokładnie jak one

Dyrektorka podkreśla, że Kamil S. odwiedza pumę jako wolontariusz codziennie.

- Dalej ma ważną umowę o wolontariat, ale nie może wchodzić do woliery. Po ukazaniu się zdjęcia na jego profilu Fb, jak wkłada rękę do woliery pomiędzy kratami, została z nim przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca pod rygorem rozwiązania umowy, jeżeli taka sytuacja się powtórzy - wyznała Jolanta Kopiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Na zdjęciu schował się pies. 90% osób poddaje się w kilka sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Turyści zachwycają się "polskim Dubajem". Nadmorski kurort co roku przyciąga tłumy Polaków

Źródło:katowice.wyborcza.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł