Puma Nubia
Źródło: Krystyna Gocman-Kubiak

Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?

23 Lipca 2020

Dotychczasowy właściciel pumy Nubii poinformował na swoim Facebooku o zerwaniu porozumienia z poznańskim ogrodem zoologicznym. Oznacza to, że zwierzę po przebytej kwarantannie w śląskim zoo miałoby trafić do Poznania. Czy to prawda i puma wkrótce zmieni miejsce zamieszkania?

Puma Nubia od kilkunastu dni mieszka w śląskim ogrodzie zoologicznym. To właśnie tam została oddana przez Kamila S., dotychczasowego właściciela zwierzęcia. Przypomnijmy, że na początku 2020 roku Sąd orzekł przepadek pumy na rzecz Skarbu Państwa i zlecił wykonanie wyroku zoo w Poznaniu. Mężczyzna nie chciał jednak oddawać Nubii. Kiedy władze poznańskiego ogrodu zoologicznego przyszły po pumę, uciekł z nią do lasu, grożąc obecnym tam osobom nożem. Po 2 dniach ucieczki, puma "dobrowolnie" została oddana do Chorzowska, choć taka nie była decyzja Sądu. Mężczyzna podkreślał, że do zoo na Śląsku ma znacznie bliżej, gdzie może zostać wolontariuszem i odwiedzać w nim swoje "dziecko". Taka sytuacja nie spodobała się zoo w Poznaniu, jednak suma summarum doszło do porozumienia między właścicielem a władzami. Niemniej jednak na Facebooku "Projekt Puma - Nubia" pojawiły się niepokojące wiadomości o zmianie miejsca zamieszkania przez zwierzę...

Zdjęcie, które mówi wszystko. Pokazano, jak wygląda dzień z życia pumyZdjęcie, które mówi wszystko. Pokazano, jak wygląda dzień z życia pumyCzytaj dalej

Puma Nubia zamieszka w Pozaniu?

Puma Nubia przebywa na 30-dniowej kwarantannie w śląskim ogrodzie zoologicznym.Nie może opędzić się od odwiedzających. Chcąc nie chcąc stała się atrakcją zoo, choć nie ma co ukrywać, że już wcześniej żyła w błysku fleszy będąc wyprowadzaną na smyczy, czy biorąc udział w licznych sesjach fotograficznych. Puma próbuje się odnaleźć w nowym środowisku, co zdecydowanie nie jest łatwe. Z pewnością zwierzę jest zestresowane i potrzebuje teraz spokoju. Ale czy dane będzie jej go zaznać? Dotychczasowy właściciel poinformował o zerwaniu porozumienia między nim a poznańskim zoo (nieoficjalnie). Czy puma po przebyciu kwarantanny wyruszy w podróż do Poznania?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
2. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
3. Porażające wideo z Tatr, uchwycono dziwaczne zwierzę. Internauci zachodzą w głowę, czym jest

- Nieoficjalnie pani dyrektor zerwała porozumienie. Żąda wydania Nubii! Bez kom... - czytamy na profilu Projekt PUMA - Nubia, który jest prowadzony przez Kamila S.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie zoo w Poznaniu. Na odpowiedź czekamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Zaczęło się
  2. Widzisz, że twój kot położył się tak na ziemi? Lepiej wyjść z domu, każdy właściciel powinien poznać ten znak
  3. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  4. Konie wożące turystów do Morskiego Oka nie przestaną jeździć? Gorzkie słowa TPN
  5. Niezwykła krzyżówka dwóch ras. Corgi i dalmatyńczyk zostali rodzicami
  6. Dog niemiecki nie chciał wypuścić właścicielki z domu. Miał bardzo ważny powód
  7. Poważne zmiany na mapie Polski już jesienią? Rząd pracuje nad zaskakującą ustawą

Źródło; facebook.pl

Następny artykuł